DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Polacy szukają sposobów na tańsze tankowanie

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-21


Rekordowe ceny benzyny na krajowych stacjach sprawiły, że kwitnie turystyka paliwowa - pisze "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, Polacy coraz częściej tankują na Białorusi, Ukrainie i nawet w Niemczech.

Ceny ropy naftowej utrzymują się na rekordowym poziomie - około 60 dolarów za baryłkę. Na te ceny powołują się polskie rafinerie - nie ma tygodnia, by litr benzyny nie zdrożał o kilka groszy. Średnio za litr płacimy dziś 4,24 zł.

W związku z tym Polacy szukają sposobów na tańsze tankowanie. Od dwóch tygodni jedna z firm sepedycyjnych ze Szczecina tankuje swoje samochody w Niemczech, gdzie za litr benzyny płaci około 4 złotych. Także mieszkańcy województwa podkarpackiego masowo przekraczają granicę w poszukiwaniu tańszego paliwa. Na Ukrainie litr benzyny jest prawie dwa razy tańszy niż w Polsce - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Dziennik zwraca uwagę, że nie wiadomo, ile benzyny sprowadzają w ten sposób do kraju Polacy. Właściciele stacji benzynowych uważają jednak, że skoro samochodów w Polsce przybywa, a obroty stacji spadają, to skala takiego prywatnego importu musi być duża.

IAR

Więcej na ten temat w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz