DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowe wiertła do drewna Self Cut firmy Bosch

Autor: na podstawie materiałów firmy Bosch
Źródło:
Data: 2005-07-21


Firma Bosch wprowadziła do sprzedaży płaskie wiertło do wiercenia w drewnie - Self Cut. Produkt charakteryzuje się wysoką wydajnością wiercenia przy zastosowaniu niewielkiej siły. Gwintowana końcówka ułatwia wprowadzenie wiertła w materiał. Produkt, który przeznaczony jest dla użytkowników profesjonalnych oraz majsterkowiczów, w sprzedaży pojawił się w maju.

Fot. BoschFot. Bosch

Wiertła płaskie przeznaczone są do wiercenia w miękkim i średniotwardym drewnie oraz lekkich materiałach budowlanych, takich jak napowietrzany beton lub w płytach gipsowo-kartonowych.

Standardowe wiertła płaskie miały dotychczas opinię mało precyzyjnych i niezbyt wydajnych. Z tego powodu były rzadko stosowane. Nowe wiertła płaskie Self Cut mają gwintowaną końcówkę, która ułatwia wprowadzenie narzędzia w materiał tak samo jak w przypadku wiertła krętego. Stosowanie konwencjonalnych wierteł płaskich wymagało przyłożenia dużej siły. Natomiast używając nowych wierteł uzyskujemy dużą wydajność przy niewielkim nakładzie siły ze strony użytkownika.

Po raz pierwszy w przypadku wierteł płaskich dokładnie oszlifowane krawędzie tnące o zoptymalizowanej geometrii zapewniają czyste, gładkie wiercenie, dające w efekcie otwory o gładkich krawędziach. Dzięki minimalnemu nakładowi siły koniecznemu do pracy produkt można stosować w wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych. Praktyczny chwyt sześciokątny 1/4" gwarantuje wiertłu pewne osadzenie w każdym uchwycie wiertarskim.

Firma oferuje nowe wiertła płaskie w średnicach od 6 do 40 milimetrów i długościach 152 i 400 milimetrów. Dla wierteł o długości 152 mm dostępne są dwie dodatkowe przedłużki o długości 152 i 305 milimetrów, przeznaczone do wiercenia w grubych belkach. Krótkie wiertła płaskie Self Cut dostępne są w handlu detalicznym w dwóch zestawach w pokrowcach zawierających po 6 wierteł (średnica 14, 16, 18, 20, 22, 24 lub 13, 16, 19, 20, 22, 25 milimetrów).

Nowe wiertła do drewna Self Cut firmy Bosch (Zdjęcia: 3)

Fot. BoschFot. BoschFot. Bosch

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz