DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Cudowne rozmnożenie ulgi na internet

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-20


Ministerstwo Finansów niezwykle łaskawe dla podatników.

Twierdzi, że z ulgi na internet mogą korzystać jednocześnie rodzice, dzieci i dziadkowie, jeśli mieszkają po jednym dachem, a ich imiona i nazwiska figurują na fakturach za wydatki na dostęp do sieci - czytamy w gazecie.

Podatnik, który chce skorzystać z ulgi, musi ponieść wydatek z tytułu użytkowania sieci w lokalu bądź budynku, w którym mieszka. Ponadto musi mieć dowód poniesienia tego wydatku. Musi to być zapłacona faktura VAT z widniejącym na niej jego imieniem i nazwiskiem - informuje dziennik.

Ministerstwo wyciąga z tego wniosek, że "w sytuacji, gdy użytkownikami internetu są małżonkowie i obydwoje ponoszą wydatki z tego tytułu, to aby obydwoje (do wysokości 760 zł każda) mogli skorzystać z odliczenia na fakturze muszą widnieć zarówno dane osobowe męża jak i żony". To żadna sensacja. Ministerstwo idzie jednak dalej - zauważa " Gazeta Wyborcza".

Stwierdza, że "powyższa zasada ma zastosowanie również do do pozostałych domowników". I tłumaczy, że gdyby z ulgi chciała skorzystać np. córka ww. małżeństwa, to również musi posiadać fakturę dokumentującą poniesiony przez nią wydatek z tytułu korzystania z internetu" - czytamy w dzienniku.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej" w artykule "Cudowne rozmnożenie ulgi na internet".

Gazeta Wyborcza


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz