DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Kurs złotego będzie zmierzał ku 4,10 za euro

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-18


Złoty wobec euro w tym tygodniu może wzrosnąć do 4,10. Inwestorzy oczekują na wtorkowe dane o produkcji przemysłowej w czerwcu. Nadadzą one kierunek zmianom na rynku w nadchodzących dniach - oceniają dilerzy walutowi.

Na otwarciu w poniedziałek złoty zyskał 0,3 gr. Za euro inwestorzy płacili 4,1270 zł. Dolar spadł do 3,4180 zł, czyli o 0,12 gr. Eurodolara wyceniono na 1,2072.

"Wygląda na to, że złoty będzie się umacniać. Rano oferta zdecydowania przeważa na rynku" - powiedział Paweł Wołczyński z Societe Generale.

Lepszy od oczekiwań wzrost produkcji przemysłowej przyczyniłby się, w opinii dilerów, do wzrostu wartości złotego, ale zakłócił wzrost cen papierów. Z ankiet PAP wynika, że konsensus rynkowy dla produkcji wynosi 4,6 proc. rdr.

"Gdyby produkcja zaskoczyła nas pozytywnie, to możemy spodziewać się korekty na rynku długu i spadku cen oraz problemów ze sprzedażą pięcioletnich papierów środę" - ocenił Piotr Kołuda z BPH PBK.

Ministerstwo Finansów poda ostateczną wielkość oferty obligacji 5- letnich na środowy przetarg w poniedziałek w południe. Wstępnie MF planowało podaż w przedziale 2-3 mld zł.

Początek dnia nie przyniósł zmian cen obligacji. Dochodowość dwuletnich obligacji spadła o 1 pb. do 4,37 proc., ale pięcioletnich i dziesięcioletnich pozostała niezmieniona odpowiednio wynosząc 4,64 proc. i 4,68 proc.

PAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz