DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rząd o realizacji zobowiązań offsetowych

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-12


Na dzisiejszym posiedzeniu rządu ministrowie zapoznają się m.in. ze sprawozdaniem z wykonania zobowiązań offsetowych przez zagranicznych dostawców w 2004 r.

Według resortu gospodarki, Lockheed Martin - producent samolotów wielozadaniowych F-16, których 48 ma trafić do polskiej armii - zadeklarował wykonanie w 2004 roku zobowiązań offsetowych na kwotę 1,28 mld USD, wobec 912 mln USD przewidzianych w harmonogramie offsetowym, z czego 935 mln USD zostało dotychczas zaliczone przez ministra gospodarki. Umowa offsetowa związana z zakupem F-16 weszła w życie w sierpniu 2003 r. Łączna wartość offsetu do realizacji w ciągu 10 lat wynosi ponad 6 mld USD.

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd ma ponadto omówić harmonogram realizacji do 2008 zadań określonych w "Polityce energetycznej Polski do 2005 r.". Ministrowie mają też wysłuchać informacji o realizacji projektu "Marka dla Polski". Jest to pierwszy etap "Programu Marketingu Narodowego Polski", który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą i Instytut Marki Polskiej przy współudziale międzynarodowych konsultantów.

Rząd ma także przyjąć uchwałę w sprawie przyznania Urzędowi do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, z ogólnej rezerwy budżetowej, pieniędzy na pomoc dla kombatantów - Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

PAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz