DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Grajewo coraz bliżej fabryki w Polsce

PAP

Autor: pr
Źródło: PAP
Data: 2005-07-05


Rozszerzenie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej zbliża Pfleiderer Grajewo do decyzji o ulokowaniu tam nowej fabryki - poinformował PAP Paweł Wyrzykowski, prezes spółki. Ostateczna decyzja o lokalizacji zakładu może zapaść w ciągu kilku tygodni.

"Jesteśmy niemal przekonani, że to rzeczywiście będzie Grajewo i Polska, a nie inne miejsce. Rozważamy jeszcze inną, alternatywną lokalizację, ale ma ona dużo mniejsze szanse niż Grajewo. Ta decyzja na pewno bardzo nas do tego przybliżyła" - powiedział prezes Wyrzykowski.

Wartość inwestycji w fabrykę płyt typu MDF i HDF szacowana jest na 100 mln euro.

Rząd zdecydował w środę o rozszerzeniu suwalskiej SSE pod duże inwestycje, wśród których - jak podało Centrum Informacyjne Rządu - znajdzie się nowy zakład produkcji Pfleiderer Grajewo. Rada Ministrów zdecydowała o zmianie granic i obszaru strefy przez włączenie 10,9 ha pod duże inwestycje.

Spółka nadal prowadzi jednak rozmowy z Lasami Państwowymi o dostawach drewna do produkcji. Ostateczna decyzja o lokalizacji fabryki powinna zapaść w ciągu kilku tygodni.

W I kwartale 2005 roku grupa Pfleiderer Grajewo miała 230,1 mln zł sprzedaży, 31,5 mln zł zysku operacyjnego i 19 mln zł zysku netto. Wtedy po raz pierwszy konsolidowane były wyniki spółki Pfleiderer Prospan.

"W drugim kwartale nie ma niczego, co by nas wyraźnie zaskoczyło w jedną lub drugą stronę, wszystko idzie zgodnie z planem" - powiedział Wyrzykowski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz