DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

VELUX planuje nowe inwestycje w Polsce

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-01


VELUX, największy producent okien do poddaszy na świecie, planuje rozbudowę powierzchni zakładów produkcyjnych w dwóch fabrykach w Gnieźnie i w Namysłowie o dodatkowe 24 000 m2. Nowa inwestycja dotyczy rozbudowy magazynów wyrobów gotowych oraz nowych hal produkcyjnych. Planowany jest także wzrost zatrudnienia w firmie o dodatkowe 180 osób.

Mając na uwadze liczącą blisko 40 milionów osób populację o coraz wyższym standardzie życia i dużym zapotrzebowaniu na nowe domy mieszkalne, inwestycje na polskim rynku uznano za istotny element strategii rozwoju firmy. Położenie geograficzne Polski czyni ją także atrakcyjnym miejscem na lokalizację produkcji przeznaczonej na eksport – zarówno na rynki Europy Zachodniej, jak i do Europy Wschodniej.

VELUX Polska Sp. z o.o – firma handlowa, oraz NB Polska Sp. z o.o., zajmująca się produkcją okien – są częścią VELUX Group, która prowadzi działalność w 40 krajach na całym świecie. Rok 2004 był bardzo korzystny dla firmy VKR Holding A/S – właściciela VELUX Group. Zysk Holdingu wyniósł 194 milionów Euro, a obroty 1 728 milionów Euro – co oznacza wzrost o odpowiednio 60% i 16,4% w porównaniu z rokiem 2003. Całkowita liczba pracowników holdingu VKR zwiększyła się w 2004 roku o 2 000 osób i wynosi 12 179 osób.
Rok 2004 był także pomyślny dla firmy VELUX w Polsce. Spółka VELUX Polska osiągnęła przychód 75 milionów PLN, a przychód NB Polska wyniósł 310 milionów PLN. Dwie fabryki wraz z biurem handlowym zatrudniają w sumie 710 osób (stan na koniec maja 2005 roku).

Swój sukces firma zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom i wydajnej produkcji. VELUX jako pierwszy wynalazł okno do poddaszy, które zrewolucjonizowało architekturę budynków mieszkalnych i użytkowych. Od ponad 60 lat VELUX współuczestniczy w tworzeniu lepszych warunków mieszkalnych dla ludzi na całym świecie. Rozwiązania firmy zapewniają „światło dzienne i świeże powietrze” na poddaszu, jednocześnie tworząc nowe powierzchnie użytkowe.
Najnowsze rozwiązanie innowacyjne firmy ujrzało światło dzienne w Paryżu w czerwcu br., gdzie VELUX we współpracy z Honeywell i Somfy ogłosił wprowadzenie systemu io-homecontrol® - bezprzewodowego protokołu komunikacyjnego, który umożliwia kontrolę szerokiej gamy domowych urządzeń obsługiwanych automatycznie lub ręcznie, takich jak: okna, żaluzje okienne, bramy do garażu, ogrzewanie, światło, alarmy, zamki itp., zapewniając ich użytkownikom komfort, dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Tradycyjne okno do poddaszy z czasem stało się częścią kompleksowego, nowoczesnego systemu high-tech.
“Wprowadzenie na nasz rynek tego systemu otwiera nowe możliwości przed polskimi klientami. Jesteśmy dumni, że już teraz możemy rozpocząć przygotowania do wdrożenia io-homecontrol® w 2006 roku” – powiedziała Lidia Mikołajczyk-Gmur, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny firmy VELUX Polska Sp. z o.o.

media.netpr.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz