DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Suwalska SSE rozszerzona pod inwestycję Grajewa

PAP

Autor: pb
Źródło: PAP
Data: 2000-06-29


Rząd zdecydował w środę o rozszerzeniu suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej pod duże inwestycje, wśród których znajdzie się nowy zakład produkcji płyt MDF i HDF Pfleiderer Grajewo - podał CIR w komunikacie.

Nowelizując rozporządzenie w sprawie suwalskiej SSE Rada Ministrów zdecydowała o zmianie granic i obszaru strefy przez włączenie 10,9 ha pod duże inwestycje.

"Realizację takiej inwestycji przewidziano w nowo tworzonym obszarze Grajewo (Grupa Pfleiderer posiadająca w Grajewie zakład płyt wiórowych [Pfleiderer Grajewo SA] zamierza uruchomić nowy zakład produkcji płyt MDF i HDF. Przewidywana wartość inwestycji to ok. 90 mln euro" - podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w komunikacie.

Jak poinformował CIR w latach 2006-2017 przewidziano udzielenie pomocy publicznej dla podstrefy Grajewo (grupa Pfleiderer) o wartości 155,4 mln zł.

Grajewo inwestuje obecnie m.in. w fabrykę płyt meblowych w Rosji, która ma rozpocząć działalność na przełomie 2005 i 2006 roku.

Firma informowała niedawno o zwiększeniu przewidywanych nakładów na ten zakład do 77 mln euro z wcześniej szacowanych 70 mln euro. Jest to związane z planowanym zwiększeniem mocy produkcyjnych fabryki z zakładanych uprzednio 320.000 m kw. do 500.000 m kw.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz