DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zueblin Polska - nowe kontrakty

Autor:
Źródło:
Data: 2005-06-30


Firma budowlana Zueblin Polska Sp. z o.o. od 10 lat realizuje w Polsce wiele znaczących projektów. Na chwilę obecną Spółka wygrała przetarg na budowę siedziby firmy Fürstenberg Holzindustrie w lubuskim Dobiegniewie. Równolegle firma buduje też centrum handlowe dla Raiffeisen Evolution Project Development Sp. z o.o., jak również zakład produkcyjny dla firmy Moneva. Nowymi, niedawno oddanymi do użytku obiektami już się cieszą przedsiębiorstwa Maco i Voss.

Zueblin Polska Sp. z o.o. zrealizuje najnowsze zlecenie w Dobiegniewie w województwie lubuskim. Inwestorem jest Fürstenberg Holzindustrie, niemiecki producent z branży drzewnej, zajmujący się produkcją głównie palet transportowych. Kontrakt obejmuje wykonanie „pod klucz” hali produkcyjnej wraz z częścią biurową. Jego wartość wynosi 3,5 mln euro. Prace zostały rozpoczęte i potrwają do listopada bieżącego roku. (...)

Zaledwie miesiąc temu Zueblin Polska Sp. z o.o. przekazał do użytku firmie Maco w Gliwicach, austriackiemu producentowi części do mebli, biura i wielokondygnacyjny magazyn wysokiego składowania z nowoczesnym, automatycznym systemem sortowania towarów. (...)

Zueblin Polska Sp. z o.o., założona w Poznaniu w 1995 roku, jest firmą-córką niemieckiego koncernu budowlanego Ed. Züblin AG. Koncern Ed. Züblin AG istnieje od 1898 r. Zatrudnia łącznie około 8500 pracowników. Roczne obroty sięgają 1,5 mld euro. Do najważniejszych inwestycji w Polsce należą: centra handlowe dla Metro AG w Poznaniu i w Radomiu, meblowe centrum handlowe Walther w Warszawie, zakłady produkcyjne dla firm Wabco oraz Rockwool, jak również siedziba DaimleraChryslera w Warszawie i wiele innych. Obroty firmy w Polsce wynoszą około 100 mln zł rocznie.

Jakub Lisiecki - Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 126 (1491) czytaj więcej


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz