DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Ekologiczny dostawca energii – ZEW-T S.A.

Gazeta Prawna

Autor: oprac. pl
Źródło: Gazeta Prawna
Data: 2005-06-24


Troska o środowisko naturalne jest obecnie nierozerwalnie związana z postępem technologicznym i rozwojem przemysłowym. Coraz bardziej powszechna jest świadomość, że nie można oddzielić kwestii rozwoju cywilizacji i dbałości o środowisko. Energetyka jest tego najlepszym przykładem. Spółki dystrybucyjne nie tylko stosują się do uregulowań prawnych obwiązujących w UE, czy zgodnych z Protokołem z Kyoto, ale prowadzą także własne działania i inwestycje proekologiczne.

Zakład Energetyczny Warszawa-Teren S.A. wdraża obecnie kilka projektów mających na celu ochronę środowiska. Przede wszystkim jest właścicielem Elektrowni Wodnej Dębe, którą w ostatnich latach etapowo modernizuje, czyniąc ją jak najbardziej przyjazną środowisku. Produkcja „zielonej energii” w znacznym stopniu ogranicza emisję do atmosfery szkodliwych substancji, powstających w procesie spalania węgla kamiennego. Ponadto spółka realizuje część zakupów energii elektrycznej w elektrowniach biogazowych...

Wobec zmian cywilizacyjnych przed Polską stoją wyzwania, zmierzające do pozyskiwania energii ze źródeł alternatywnych. Trwa społeczna dyskusja o wadach i zaletach elektrowni atomowych i wiatrowych. Przedstawiciele ZEW-T S.A. uczestniczą w tych debatach i doradzają najlepsze rozwiązania techniczne, które mają szansę przynieść wiele korzyści na przyszłość dla branży i środowiska.

Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 122 (1487) czytaj cały artykuł


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz