DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Paged: Obrót sięgnął 1,1 proc. kapitału

Rzeczpospolita

Autor: m.c.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2005-06-22


Znowu spory obrót akcjami Pagedu. Na wczorajszej sesji właściciela zmieniło 116 tys. akcji, czyli 1,15 proc. Kurs spółki obniżył się nieznacznie, bo o 0,7 proc. Ożywiony handel walorami Pagedu może mieć związek z planem Al-Prasu, jednego z głównych akcjonariuszy spółki, kontrolowanego przez rodzinę Mzyków, zejścia do poziomu ok. 15 proc. akcji w Pagedzie. W ubiegły piątek Al-Pras poinformował, że w środę sprzedał w transakcjach sesyjnych łącznie 125,9 tys. papierów spółki, czyli 1,25 proc. w kapitale zakładowym. Po tej transakcji posiadał ich 1 551 734, czyli 15,37 proc.

Zarząd Al-Prasu poinformował też, że stan posiadania akcji Pagedu do końca 2005 roku nie spadnie poniżej 1,5 mln, tj. 14,86 proc. Firma pozbywa się tych walorów od kilku miesięcy. Jeszcze w grudniu miała 31,8 proc., ale zdecydowała się zejść do ok. 15 proc., by spłacić 20 mln zł zadłużenia wobec Banku Handlowego.

Jeśli to Al-Pras stoi za wczorajszym obrotem akcjami Pagedu, pojawia się pytanie, kto je skupował. Być może inwestorzy indywidualni, ale niewykluczone, że swoje pakiety powiększa rodzina Mzyków, która na ostatnim walnym zarejestrowała 1,82 mln akcji (ok. 18 proc. kapitału zakładowego). W grudniu, kiedy rozpoczęła się operacja sprzedaży walorów Pagedu przez Al-Pras, rodzina Mzyków kontrolowała bezpośrednio 1,1 mln akcji tej firmy. Teraz ma ich o 700 tys. więcej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz