DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Paged: Zmiana prezesa

Paged SA

Autor:
Źródło: Paged SA
Data: 2005-06-17


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Prezes Zarządu Paged SA - Edmund Mzyk złożył na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 30 czerwca 2005 roku. Rezygnacja została przyjęta.

Rezygnacja jest wynikiem zakończenia określonego etapu restrukturyzacji Grupy Kapitałowej Paged SA, która była realizowana pod ścisłym nadzorem E. Mzyka.

Edmund Mzyk będzie nadal ściśle współpracował ze spółkami Grupy Kapitałowej Paged SA i poinformował, że nie zamierza sprzedawać posiadanych akcji spółki, traktując je jako inwestycję długoterminową.

Rada Nadzorcza z dniem 1 lipca 2005 roku powołała Krzysztofa Bukowskiego, który pełnił dotychczas funkcję Wiceprezesa Zarządu, na Prezesa Zarządu Paged SA. Tym samym od 1 lipca 2005 roku zarząd spółki będzie jednoosobowy.

Rada Nadzorcza przyjmując rezygnację ustaliła jednocześnie premię dla Edmunda Mzyka za okres pełnienia przez niego funkcji prezesa w okresie od lipca 2003 do czerwca 2005 roku, gdyż na podstawie uchwały Rady Nadzorczej z grudnia 2003 roku Prezesowi Zarządu została przyznana premia roczna, której wysokość miała być uzależniona od przyrostu wartości spółki określonej na podstawie cen jej akcji na GPW w Warszawie SA i miała zostać ustalona przez Radę Nadzorczą w terminie późniejszym w oddzielnej uchwale.

Wysokość premii została określona po rozpatrzeniu kilku propozycji zgłoszonych przez członków rady nadzorczej reprezentujących różnych akcjonariuszy. Ostatecznie ustalona kwota, tj. 500 tys. zł dotyczy okresu 24 miesięcy pełnienia funkcji, co oznacza roczną premię w wysokości 250 tys. zł. W opinii Rady Nadzorczej premia w takiej wysokości jest adekwatna do osiągnięć i zrealizowanych działań restrukturyzacyjnych w czasie zarządzania spółką przez prezesa Mzyka, do których można zaliczyć m.in.: redukcję zobowiązań spółki, poprawę wyników finansowych i zdolności płatniczej, sprzedaż nieruchomości przy Pl. Trzech Krzyży w Warszawie, istotny przyrost wartości spółki. W lipcu 2003 roku wartość spółki określona na podstawie ceny akcji na GPW wynosiła 18,1 mln zł, zaś obecnie wynosi 138,3 mln zł, czyli wzrosła o 120,2 mln zł.

W ocenie Zarządu spółki ustalona premia nie wpłynie na wykonanie prognozy wyników finansowych w 2005 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz