DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Polska stolarka na targach w Lipsku

Autor:
Źródło:
Data: 2005-06-17


Przedstawiciele Targów Lipskich zachecają polskie firmy do uczestnictwa w przyszłorocznych targach budowlanych "Baufach" i "Innbau".

W targowe przedsięwzięcie zaangażował się wydział ekonomiczno-handlowy przy polskim konsulacie w Lipsku. Wsparcie zapowiedziały m.in. Polska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Związek Producentów, Dostawców i Dystrybutorów "Polskie Okna i Drzwi".

Bernd Blaufelder - kierownika targów twierdzi, że polskie okna i drzwi, szczególnie drewniane, mają dobrą opinię w Niemczech.

Mniej entuzjastycznie o niemieckim rynku wypowiadają się przedsiębiorcy, którzy dobrze go znają. Np. właściciel firmy Pinus Jerzy Smolarczyk twierdzi, że przestał eksportować swoje drewniane okna i drzwi, bo niemieccy odbiorcy proponują mu zbyt niskie ceny. Wyruszył więc na podbój rynków angielskiego, irlandzkiego, francuskiego i amerykańskiego.

- Dla nas główną barierą jest kurs euro - dodaje z kolei Anna Gebauer. Jej firma także sprzedaje okna do Niemiec. Swoich szans upatruje w Austrii.

Oboje narzekają też, że polskie firmy, konkurując w Niemczech, wyniszczają się nawzajem.

Lepiej na tamtym rynku radzą sobie za to duzi producenci. Np. szef marketingu firmy Fakro Janusz Komurkiewicz poinformował nas, że w 2004r. eksport tej firmy do Niemiec wzrósł o 20 proc. (w liczbie sztuk okien dachowych, których Fakro jest jednym z największych na świecie producentów).

na podstawie artykułu Marka Wielgo - "Polskie wyroby budowlane zdobywają Niemcy" - Gazeta.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz