DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Grajewo: spółka w ocenie RN

Pfleiderer Grajewo SA

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo SA
Data: 2005-06-13


Zarząd Pfleiderer Grajewo SA, zgodnie z zasadami "Dobrych praktyk w spółkach publicznych", przekazał ocenę Rady Nadzorczej na temat sytuacji spółki.

"W ocenie Rady Nadzorczej Pfleiderer Grajewo S.A. osiągnęło w roku obrotowym 2004 znakomite wyniki finansowe.

Spółka uzyskała w 2004 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 634,3 mln zł to jest o 14,8% wyższe niż w roku 2003. Rada Nadzorcza w szczególności pozytywnie ocenia wysoki poziom sprzedaży eksportowej Spółki, stanowiącej ponad 53,4% całkowitych przychodów ze sprzedaży. Osiągnięty przez Spółkę skonsolidowany zysk netto na koniec roku obrotowego 2004 w kwocie 84,8 mln zł jest o jedną trzecią wyższy od zysku osiągniętego na koniec roku obrotowego 2003. Doskonałe wyniki Spółki są efektem zarówno dobrej koniunktury na rynku jak i działań zmierzających do dalszej poprawy efektywności systemu dystrybucji.

W 2004 r. przeprowadzona została publiczna emisja akcji, która umożliwiła Spółce pozyskanie 288 mln złotych z przeznaczeniem na finansowanie transakcji odkupu akcji Pfleiderer Prospan S.A. od pozostałych akcjonariuszy, realizację inwestycji w Rosji oraz modernizację linii do produkcji płyt surowych. Spółka zgodnie z planem realizuje przyjęte cele inwestycyjne.

Spółka jest w trakcie realizacji inwestycji budowy zakładu produkcyjnego w Rosji za pośrednictwem spółki zależnej Pfleiderer OOO. Inwestycja ta pozwoli na umocnienie pozycji Spółki na charakteryzującym się wysokim tempem wzrostu rynku rosyjskim.

W 2004 r. przeprowadzona została modernizacja ciągu do produkcji płyty surowej. Inwestycja ta pozwoli na znaczące zmniejszenie kosztów produkcji począwszy od roku 2005.

W ocenie Rady Nadzorczej sytuacja Spółki jest stabilna a podjęte działania inwestycyjne zabezpieczają na przyszłość pozycję rynkową Spółki."


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz