/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Velux: Kolejny rok konkursów studenckich zakończony

Velux

Autor:
Źródło: Velux
Data: 2005-06-13


Ponad 100 pomysłów na mieszkalne poddasze – podsumowanie dziewiątej edycji studenckich konkursów architektonicznych.

W roku akademickim 2004/2005 na czterech wydziałach architektury polskich politechnik odbyły się konkursy architektoniczne organizowane przez firmę VELUX Polska. Najważniejszą ideą przyświecającą studenckim zmaganiom jest zawsze znaczenie światła dziennego w projektowaniu architektonicznym.

Do udziału w konkursach dopuszczeni są wszyscy studenci wydziałów architektury. Tematyka kolejnych edycji jest opracowywana wspólnie z kadrą naukową poszczególnych uczelni. Konkursowe prace prezentowane są przez autorów przed jury, w którego skład wchodzą reprezentanci kadry naukowej poszczególnych uczelni, przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów RP oraz firmy VELUX.

Konkursy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich uczestnicy, obok możliwości rywalizacji o nagrody pieniężne ufundowane przez organizatora, zyskują również szansę ubiegania się o staż w biurze architektonicznym firmy VELUX, w Horsholm koło Kopenhagi.

W mijającym roku akademickim cztery składy jurorskie na politechnikach w Gliwicach, Łodzi, Krakowie i Gdańsku oceniły ponad 100 projektów.

- Członkowie jury zgodnie podkreślali wyjątkowy poziom tej edycji konkursów – mówi Monika Kupska–Kupis, architekt reprezentujący firmę VELUX Polska – Nasza stała współpraca z uczelniami daje coraz ciekawsze efekty. Studenci architektury z jednej strony wykazują się zaskakującą kreatywnością, z drugiej doskonałym zrozumieniem zagadnień optymalnego doświetlenia projektowanych budynków – dodaje Kupska.

Organizacja konkursów na polskich uczelniach to nie jedyna forma współpracy firmy VELUX ze środowiskiem akademickim. Jesienią br. ogłoszony zostanie „Light of Tomorrow” – International VELUX Award. Konkurs kierowany jest do studentów oraz kadry naukowej wydziałów architektury uczelni całego świata we współpracy z Międzynarodową Unią Architektów (UIA) oraz z Europejskim Stowarzyszeniem Edukacji Architektonicznej (EAAE). Do poprzedniej edycji tego konkursu nadesłano 258 prac ze 106 ośrodków akademickich 27 krajów. Jury, pod przewodnictwem Glenn’a Murcut’a, wyróżniło dziesięciu autorów, wśród nich Mariusza Nowaka, studenta Politechniki Wrocławskiej.

INFORMACJE O GRUPIE VELUX

Gdzie jest światło, tam jest życie – wokół tej filozofii budujemy wszystkie nasze działania, łącząc zasoby naturalne z potrzebami człowieka. Od ponad 60 lat, na całym świecie VELUX współtworzy lepsze warunki do życia, dostarczając światło dzienne i świeże powietrze do pomieszczeń. Główny produkt VELUX to okna do poddaszy, jednak cały system obejmuje także wszelkie dostosowane do nich wyposażenie.

Stałe zorientowanie na jakość spowodowało, iż VELUX jest globalnym liderem w tym obszarze. Bezpośrednio reprezentowany w ponad 40 krajach. VELUX jest jedną z najsilniejszych marek na rynku materiałów budowlanych.

Nasza codzienna praca jest ściśle związana z architekturą, dlatego pozostajemy w stałym kontakcie ze znaczna liczbą architektów.

VELUX jest częścią VKR Group, zatrudniającą ponad 10000 osób.

Liczba wyświetleń: 1873


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA