/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Palety INKA z drewna prasowanego

Autor: opr. JR
Źródło: INKA Paletten GmbH
Data: 2005-06-05


Nowoczesna technologia i kontrola jakości podczas produkcji palet z drewna prasowanego.

Palety Inka zapewniaja optymalne wykorzystanie przestzreni transportowejPalety Inka zapewniaja optymalne wykorzystanie przestzreni transportowejFot. Inka Paletten

Palety z drewna prasowanego INKA produkowane są w najnowocześniej wyposażonych zakładach produkcyjnych, znajdujących się w miejscowościach Oberrot (Baden-Württemberg), Ermelo (Holandia) i w Berlinie. Są one wytwarzane według opatentowanego na całym świecie procesu “Werzalit”.

Palety są produkowane z powtórnie przetworzonych surowców, które powstają z przerobu wyselekcjonowanych resztek drewna (np. starych palet drewnianych, wiórów drzewnych, odpadów drewnianych itd.) Wykorzystanie surowców z recyklingu pozwala nie tylko na minimalizację kosztu jednostkowego, ale również chroni nasze środowisko naturalne.

Odpady są skrawane na wióry (15-20 mm), suszone i łączone żywicą mocznikową. Następnie palety są tłoczone przy pomocy wysokogatunkowych form stalowych. Cały proces odbywa się pod wysokim ciśnieniem (800 kg/cm²) i w wysokich temperaturach (150°C). Na każdym etapie produkcji nowoczesne urządzenia kontrolne testują jakość produktów.

Proces łączenia wiórów drzewnych przy pomocy żywicy zapewnia zwiększoną wytrzymałość gotowych palet na wodę. Wysoka temperatura i ciśnienie eliminują konieczność usuwania szkodników z palet używanych przez eksporterów do Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Japonii, Tajwanu, Chin, Meksyku, Brazylii, Chile, Indii, Turcji, Południowej Afryki i USA.

Certyfikat TÜV
Wzór konstrukcyjny palety otrzymał certyfikat TÜV-Südwest (Niemcy) potwierdzający wysoki stopień jego bezpieczeństwa.

 

Palety INKA są przyjazne dla środowiska
INKA-Palety są formowane wyłącznie z wiórów drzewnych i środka wiążącego. Dzięki temu są produktem w pełni ekologicznym, na bazie drewna z recyklingu, chroniącym zasoby naturalne.

Wszystkie komponenty palety, zarówno wióry drzewne, jak i żywica mocznikowa ulegają w całości rozkładowi biologicznemu. Potwierdzają ten fakt badania przeprowadzone przez wydział ogrodniczo-rolniczy Uniwersytetu Humboldt’a w Berlinie.
Dodatkowo w wyżej wspomnianym instytucie stwierdzono, że zastosowanie rozdrobnionych palet INKA jako nawozu stymuluje wzrost upraw roślinnych.

 

Palety INKA z drewna prasowanego (Zdjęcia: 5)

Palety Inka zapewniaja optymalne wykorzystanie przestzreni transportowej<center>1/2 wymiaru Euro (4 wjazdowa - wózkiem widłowym lub ręcznym wózkiem paletowym),<br> idealna paleta pod display'e w punktach sprzedaży lub do paletyzacji niewielkich ładunków.<center>Format Euro, na 6 stopach <br>(4 wjazdowa - wózkiem widłowym lub ręcznym wózkiem paletowym), przeznaczona do paletyzacji lekkich ładunków.</center>1/4 wymiaru Euro - idealna paleta pod display'e w punktach sprzedaży lub do paletyzacji niewielkich ładunków

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz