DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Kolejne gwoździe do trumny TPSA?

Autor:
Źródło:
Data: 2005-06-07


Jak dowiodły tegoroczne targi Computex, producenci sprzętu telekomunikacyjnego zaczynają wreszcie dostrzegać zalety transmisji VoIP. Wschodnioazjatyccy twórcy zaprezentowali szereg urządzeń korzystających z Internetu do wykonywania połączeń telefonicznych.
Wśród nich znalazły się zaawansowane modele obsługujące technologię Wi-Fi i GSM równocześnie oraz proste, konsumenckie zestawy pomocne przy korzystaniu z komunikatora Skype.

Telefony G-Tek
Jednym z najciekawszych telefonów był niewątpliwie PWG-500, wyprodukowany przez tajwańską firmę G-Tek. Automatycznie przekierowywuje on rozmowy przez Internet a w przypadku braku sygnału, przełącza się na GSM. Obsługuje standard IEEE 802.11b, a dla szybszego logowania użytkownik może predefiniować do 10 sieci lub punktów dostępowych. Dodatkowo, wyposażony został w interfejs Bluetooth, dzięki czemu może być wykorzystany jako modem sieci Wi-Fi. G-Tek planuje wprowadzenie PWG-500 na rynek we wrześniu, zapewniając, że użytkownicy są nim bardzo zainteresowani.
Zestawy korzystające z protokołu SIP (Session Initiation Protocol) zaprezentował Winstron NeWeb. SRP-81 i SKPD-1, wyglądające jak zwykłe "komórki", wyposażone zostały nawet w funkcje typowe dla tych urządzeń, takie jak obsługa dzwonków polifonicznych, książka adresowa czy rozmowy oczekujące. Według przedstawicieli firmy urządzenie odbiera i wysyła pocztę elektroniczną (protokoły pop/smtp) i wykorzystuje szyfrowanie WEP.

Telefon EPL Skype Phone
Oddzielną linią produktów, pokazanych na Computeksie były telefony podłączane do komputerów PC i wykorzystujące popularną aplikację Skype. Większość z nich to produkty mające ułatwić wykonywanie rozmów użytkownikom nieprzywykłym do korzystania ze standardowego zestawu słuchawki + mikrofon. Pośród koncernów, prezentujących takie urządzenia znalazły się między innymi Good Way (2 modele) i EPL. Użytkownicy ich zestawów będą mogli wykonywać, odbierać i kończyć rozmowy bez dotykania klawiatury. Niestety, ze względu na koszty, firmy nie zdecydowały się na zastosowanie technologii bezprzewodowej.

Krzysztof Pietrzak / Internet Standard


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz