Autor: oprac. red
Źródło: HS Timber Group
Data: 2025-01-14
Austriacka grupa HS Timber Group podpisała umowę zakupu od szwedzkiej firmy Bergs Timber AB 100% udziałów w łotewskiej spółce Vika Wood SIA specjalizującej się w przetarciu drewna iglastego.
Obie strony zgodziły się traktować warunki transakcji jako poufne. Marka, zarządzanie i działalność biznesowa Vika Wood pozostaną bez zmian. Transakcja wymaga zatwierdzenia przez organ ds. konkurencji, a jej finalizacja spodziewana jest w pierwszym kwartale 2025 roku.
Tartak Vika Wood znajduje się w pobliżu miasta Talsi w zachodniej Łotwie. Roczna zdolność produkcyjna to 300 tys. m³ tarcicy iglastej (sosnowej i świerkowej) przy zatrudnienie ok. 140 osób. Większość wytwarzanej tarcicy jest suszona i sortowana. Ok. 75% produkcji eksportowana jest na rynki Europy, Afryki Północnej i Japonii, w sumie do ponad 30 krajów. Tartak odgrywa również kluczową rolę w regionalnym łańcuchu wartości, dostarczając produkty uboczne wykorzystywane przez producentów pelletu i przemysł celulozowy.
-To przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię wzmacniania działalności i zrównoważonego rozwoju. Dzięki dostępowi do wysokiej jakości surowców oraz wejściu na atrakcyjny rynek bałtycki możemy jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów - powiedział Jürgen Bergner, dyrektor generalny HS Timber Group.
-Sprzedaż Vika Wood jest zgodna ze strategią Bergs Timber, która koncentruje się na produktach bardziej zorientowanych na konsumenta. Vika Wood ma dobrą reputację, dziękujemy dyrektorowi generalnemu Haraldsowi Kronbergsowi i jego zespołowi za udane lata współpracy w Bergs Timber. HS Timber Group to dobry nowy właściciel, który ma jasną wizję dalszych inwestycji i rozwoju organizacji oraz marki Vika Wood - oświadczył Peter Nilsson, dyrektor generalny Bergs Timber.
HS Timber Group jest strategiczną jednostką biznesową fundacji Evergreen Privatstiftung założnej przez austriacką rodzinę Schweighofer w 1997r. i jest jednym z największych przedsiębiorstw tartacznych w Europie. Do grupy należą trzy zakłady w Rumunii (tartaki w Radauti i Reci oraz fabryka płyty stolarskiej w Comanesti), tartak w Kodersdorf (Niemcy), tartak w Luvia (Finlandia) oraz tartak w Virasoro (Argentyna). Łączna zdolność produkcyjna tartaków po nabyciu Vika Wood to 3,380 mln m³ tarcicy iglastej rocznie.
Liczba wyświetleń: 1302
Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
tartak | tarcica | meble | meble biurowe | meble kuchenne | meble sosnowe | meble tapicerowane | sklejka | płyty wiórowe | płyty pilśniowe | drewno | MDF | OSB | drewno klejone | drewno budowlane | drewno konstrukcyjne | domy drewniane | domy z drewna | drzwi | okna | schody | podłogi drewniane | parkiet | panele | stolarstwo | tartaki | palety | europalety | drewno kominkowe | drewno opałowe | pelet | pellets | brykiet | maszyny stolarskie | maszyny do obróbki drewna | narzędzia do drewna | suszarnie do drewna
drewno.pl Sp. z o.o.
ul. Podleśna 19
64-020 Głuchowo
NIP: 953-24-74-849
Copyright© 1998-2022 DREWNO.PL Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.