DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Gala otwarcia nowoczesnej inwestycji firmy Wood-Mizer

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2024-11-14


W środę, 6. listopada 2024 roku, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego obiektu logistyczno-produkcyjnego firmy Wood-Mizer Industries w Kole. Najnowsza inwestycja to kolejny krok w rozwoju przedsiębiorstwa i mocne zaakcentowanie jego wiodącej pozycji w branży producentów maszyn i narzędzi tartacznych. Ma ona usprawnić funkcjonowanie firmy i zwiększyć atrakcyjność regionu, przyciągając kontrahentów, specjalistów i kapitał inwestycyjny.

Logo Wood-Mizer, oświetlenie wieczorneLogo Wood-Mizer, oświetlenie wieczorneFot. Wood-Mizer

Gala otwarcia miała miejsce wewnątrz nowego budynku, gdzie w uroczyście przygotowanych pomieszczeniach przywitano grono Szanownych Gości. Podczas ceremonii otwarcia prowadzonej przez prezesa firmy Wood-Mizer Industries, pana Roberta Bagińskiego, Zaproszeni mogli obejrzeć prezentację i film podsumowujące przebieg procesu inwestycyjnego oraz wysłuchać przemówień osób najbardziej zaangażowanych w realizację projektu. Za największy wkład i poświęcenie wręczono dyplomy z podziękowaniami i symboliczne upominki. Wieczór umilał koncert muzyki klasycznej w wykonaniu artystów pochodzących z Koła. Po kończącym część oficjalną przecięciu wstęgi goście zwiedzili nowy budynek podziwiając jego przestronność oraz nowoczesne rozwiązania, które w nim zastosowano.

 

Budowa największego obiektu firmy Wood-Mizer w Kole trwała zaledwie 13 miesięcy, a realizację projektu powierzono głównemu wykonawcy, firmie Budimex. Najnowsza inwestycja rozciąga się na powierzchni 40 500 m2, a całkowita powierzchnia zabudowy wynosi 11 000 m2. Wewnątrz hali wydzielono obszerną strefę produkcyjną dla przemysłowych linii do obróbki drewna, strefę produkcji brzeszczotów oraz część magazynową z 5 rampami załadowczymi. W ich bezpośrednim sąsiedztwie znajdować się będą część biurowa oraz pomieszczenia socjalne. Na zewnątrz przygotowano ponad 130 miejsc parkingowych dla pracowników oraz miejsca postojowe dla aut ciężarowych. Na terenie przylegającym do hali wydzielono również wewnętrzne drogi oraz tereny zielone.

Budynek z zewnątrz, część wschodnia, rampy załadunkowe i logo firmyBudynek z zewnątrz, część wschodnia, rampy załadunkowe i logo firmyFot. Wood-Mizer

- Nowa inwestycja firmy Wood-Mizer to nie tylko kolejny krok w rozwoju przedsiębiorstwa, ale także symbol innowacyjności i wysokiej jakości. Ten imponujący obiekt otwiera nowe możliwości dla naszych inżynierów, projektantów, sprzedawców, specjalistów zajmujących się marketingiem oraz pracowników produkcyjnych. To tutaj będziemy budować przyszłość. Jestem dumny, że Wood-Mizer rozwija się w takim tempie - mówi prezes Wood-Mizer Industries, pan Robert Bagiński.

Uroczysty moment przecięcia wstęgiUroczysty moment przecięcia wstęgiFot. Wood-Mizer

Jak podkreślają specjaliści pracujący nad realizacją projektu, ten obiekt to coś więcej niż tylko nowe miejsce pracy. To przestrzeń, która łączy nowoczesną technologię z praktycznymi rozwiązaniami. Budowa hali logistyczno-produkcyjnej była wyzwaniem, ale również przyniosła ogromną satysfakcję. Efektem współpracy inżynierów firmy Budimex, biura Bielewski Architekci, specjalistów firmy Wood-Mizer oraz wielu firm podwykonawczych jest funkcjonalny, estetyczny i nowoczesny obiekt, będący wizytówką nie tylko Wood-Mizera, ale też miasta i całego regionu.

Rzut z góry, wieczór, teren Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.Rzut z góry, wieczór, teren Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.Fot. Wood-Mizer

Gala otwarcia nowoczesnej inwestycji firmy Wood-Mizer (Zdjęcia: 15)

Logo Wood-Mizer, oświetlenie wieczorneBudynek z zewnątrz, część wschodnia, rampy załadunkowe i logo firmyUroczysty moment przecięcia wstęgiRzut z góry, wieczór, teren Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.Nowoczesna przestrzeń biurowaŁączna powierzchnia zabudowy to 11 000 m2Koncert młodych artystów z KołaHistoryczny trak LT40 z początku produkcji w Kole - rok 1991Hala produkcji brzeszczotów gotowa do zagospodarowaniaGoście zwiedzający nowy obiektZdjęcia prezentujące przebieg pracWschodnie skrzydło hali z częścią magazynową i 5 rampami załadunkowymiTrak przemysłowy WM4000 obecny podczas ceremoniiTort w kształcie nowego obiektu WMNowoczesny, funkcjonalny i estetyczny projekt budynku

Liczba wyświetleń: 1792


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA