DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Grajewo warto kupić

Gazeta Prawna

Autor: Wojciech Ankudowicz
Źródło: Gazeta Prawna
Data: 2005-05-27


Osiem nowych, w zamian za jedną starą akcję, otrzymają posiadacze walorów Pfleiderer Grajewo. O splicie w takiej proporcji, a także o wypłacie dywidendy zadecyduje walne zgromadzenie, zwołane na 28 czerwca. W poprzednich latach spółka wypłacała 100 proc. wypracowanych zysków, jednak bogate plany inwestycyjne mogą wprowadzić wyjątek i spółka wypłaci być może jedynie połowę z zeszłorocznego zysku w wysokości 84,8 mln zł (dane przed audytem).

Firma w ciągu trzech lat chce zainwestować aż 750 mln zł. Obejmie to dokończenie inwestycji w Rosji oraz przeprowadzenie nowego projektu, który prawdopodobnie zostanie zlokalizowany w Grajewie i pochłonie 100 mln euro.

W swoim raporcie, przygotowanym przed dwoma tygodniami, kupowanie akcji Grajewa rekomendują analitycy CA IB. Spodziewany kurs akcji na koniec roku wynosi 227 zł. Środowa sesja zakończyła się ceną 198 zł. ,/p>

Analizując wyniki za I kwartał tego roku, podkreślono uwzględnienie po raz pierwszy wyniku Prospanu – spółki przejętej przez Grajewo od swojego strategicznego akcjonariusza. Wprawdzie podskoczyły przychody ze sprzedaży oraz zysk operacyjny, jednak wynik netto wyniósł 19,1 mln zł i okazał się o 24 proc. niższy niż przed rokiem. Mimo to tegoroczne plany osiągnięcia 99,4 mln zł zysku netto wydają się niezagrożone. Sytuację spółki poprawia obserwowane ostatnio osłabienie złotego. Ponadto ceny drewna, które wzrosły w ciągu roku o 40 proc., obecnie powinny nieco spaść dzięki zwiększeniu podaży.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz