/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Hülsta wychodzi na prostą

Autor: oprac. red
Źródło: Hülsta
Data: 2023-11-07


Niemiecki producent mebli Hülsta po ubiegłorocznych kłopotach wychodzi na prostą. Spółka weszła w nowy segment działalności i znalazła inwestorów, którzy zapewnią jej dopływ kapitału.

Hülsta wychodzi na prostąHülsta wychodzi na prostąFot. Hülsta

Jesienią ubiegłego roku Hülsta, specjalizująca się w produkcji mebli fornirowanych, z litego drewna oraz tapicerowanych ze względu na gwałtowny spadek poziomu sprzedaży musiała ogłosić niewypłacalność dwóch spółek produkcyjnych. Mimo to wiosną firma częściowo przejęła producenta mebli kuchennych Warendorf, specjalizującego się w wyrobach segmentu premium.

Udane połączenie spółek oraz integracja produkcji prowadzonej wcześniej przez Hülsta w dwóch fabrykach, pozwoliło grupie wyjść na prostą. Obecnie poinformowano o zamiarze całkowitego przejęcia Warendorf.

Jednocześnie, jak informuje zarząd Hülsta, proces restrukturyzacji jest kontynuowany. Plan przewiduje m.in. możliwość postępowania upadłościowego należących do grupy spółek, które nie zatrudniają żadnego personelu i nie są już potrzebne operacyjnie, w tym Hülsta AG & Co. KG.

Liczba wyświetleń: 899


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA