/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Fabryki Mebli Forte planują zwolnienia grupowe

Forte

Autor: oprac. red
Źródło: Forte
Data: 2023-11-03


Fabryki Mebli Forte SA poinformowała o planowanych zwolnieniach grupowych. Pracę stracić może 230 osób, tj. ok. 10% zatrudnionych przez spółkę.

Fabryki Mebli Forte planują zwolnienia grupoweFabryki Mebli Forte planują zwolnienia grupoweFot. FM Forte

Zarząd Fabryk Mebli Forte SA poinformował, że w dniu 3. listopada 2023r. podjął decyzję o przeprowadzeniu zwolnień grupowych i rozpoczęciu konsultacji ze związkami zawodowymi w celu zawarcia porozumienia w sprawie zwolnień grupowych na zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Decyzja wynika z pogorszenia sytuacji finansowej spółki związanej ze znacznym spadkiem popytu na meble, co skutkuje koniecznością podjęcia działań mających na celu poprawę efektywności operacyjnej i kosztowej oraz koniecznością dostosowania poziomu kosztów zatrudnienia do obecnej sytuacji finansowej i rynkowej firmy. Zwolnienia grupowe są jednym z elementów szerszego programu oszczędnościowego mającego na celu dostosowanie kosztów spółki do obecnej sytuacji rynkowej.

Forte zamierza rozwiązać umowy o pracę z nie więcej niż 230 pracownikami, co stanowi około 10% wszystkich zatrudnionych w spółce. Zwolnienia planowane są w okresie nie dłuższym niż do 31. stycznia 2024r.

Zarząd spółki zapewnia, że proces zwolnień grupowych przeprowadzony zostanie z dbałością o pracowników, a firma zaoferuje im szereg działań wspierających.

Forte szacuje, że koszt redukcji zatrudnienia wyniesie ok. 7 mln. zł. Rezerwa związana z tym działaniem obciąży wyniki spółki w III kwartale roku obrotowego 2023-24. Ostateczny koszt związany ze zwolnieniami grupowymi zostanie podany w sprawozdaniu finansowym za II połowę roku obrotowego 2023-24.

W dniu 3. listopada 2023r. zarząd spółki powiadomi organizacje związkowe o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych oraz zwróci się do nich o przystąpienie do konsultacji w celu zawarcia porozumienia. Forte powiadomi też właściwy Urząd Pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Liczba wyświetleń: 1030


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Odbudowa [1]

Koleżanki i koledzy!
Słyszałem już kilka głosów z branży, zarówno drzewnej, jak i szerszej, budowlanej, że niedługo znowu wszystko się podniesie. A podniesie się, bo zacznie się odbudowa Ukrainy.
Nie komentując tego, czy nasi sojusznicy zza Odry nam pozwolą na jakiekolwiek biznesy na wschodzie; czy Wy także słyszeliście takie opinie?

Lamer [2]Odpowiedz na ten komentarz2023-11-03 13:25:45

Zgłoś nadużycie

Dopóki trwa wojna

żadnej odbudowy nie będzie. Teraz trwa dewastacja i wbrew opiniom telewizyjnych ekspertów trwać będzie jeszcze długo. Po wielkim prosperity, jest kryzys, tylko że niewielu się spodziewało, że aż tak głęboki. Do dna jeszcze nie sięgnęliśmy.

Saruman [35]Odpowiedz na ten komentarz2023-11-03 18:13:12

Zgłoś nadużycie

Tak potwierdzam ,żródła zbliżone do opozycji demokratycznej

A po odbudowie Ukrainy , Rosja , Ruszamy po Nowym Roku.Duże kontrakty na tarcicę ,
artykuły rolno - spożywcze no i budowlańcy . Jak się dobrze sprawimy to zbudujemy im kilka elektrowni atomowych. Nowy Rząd to już załatwił .

Adam [466]Odpowiedz na ten komentarz2023-11-03 15:10:00

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA