DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Jak skorzystać z ulgi na internet

Autor:
Źródło:
Data: 2005-05-24


Choć fiskus w ostatnich latach skutecznie skrócił listę ulg i odliczeń, z których możemy skorzystać, to zrobił wyjątek dla usług internetowych, by zrekompensować nam skutki podwyższenia stawki VAT. W efekcie od 1 stycznia br. możemy pomniejszyć z tego tytułu przychód lub dochód do opodatkowania nawet o 760 zł. Osoby, które same płacą w trakcie roku podatek lub zaliczki, mogą wydatki na internet odliczać już w trakcie roku. Inne – w ramach PIT-u rocznego.

Zgodnie z odpowiednimi przepisami art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawę obliczenia podatku stanowi dochód po odliczeniu kwot wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł...

Dla kogo ulga na internet

 • Nie mogą skorzystać
  Podatnicy opłacający kartę podatkową, osiągający dochody wyłącznie z giełdy (rozliczane w ramach PIT-38) lub z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej w formie podatku w stałej wysokości 19 proc.

 • Mogą skorzystać
  Podatnicy opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28) oraz płacący podatek od dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych (z tabeli podatkowej), a więc składających PIT-36 lub PIT-37 (...)

  Zbigniew Biskupski (GP)

  wiecej - Gazeta Prawna - Prawo na co dzień: Nr 100 (1465)

  *

  Abonament za internet ?

  "Rzeczpospolita" alarmuje, że być może wkrótce za internet trzeba będzie płacić abonament radiowo-telewizyjny. Tak wynika z dokumentu o mediach przygotowanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
  Rada proponuje objąć abonamentem radiowo-telewizyjnym posiadaczy komputerów i telefonów komórkowych UMTS.

  "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że w związku z tym, że za pomocą internetu można odbierać programy radiowe i telewizyjne, KRRiT postanowiła uregulować korzystanie z sieci. Dlatego też wpadła na pomysł, aby stworzyć specjalny urząd, który zajmie się nadzorem i wydawaniem koncesji na internet. Urzędników tych mieliby wybierać politycy.

  "Rzeczpospolita" komentuje, że dla dobra rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce należałoby zrobić wszystko, aby odsunąć Krajową Radę od możliwości regulowania rynku.

  Szczegóły na temat nowej strategii KRRiT w "Rzeczpospolitej".


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz