DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Merpol w RN Swarzędza

Autor:
Źródło:
Data: 2005-05-23


Zarząd Swarzędz Meble SA poinforował, że Sebastian Bogusławski, z powodów zawodowych, złożył z dniem 19.05.2005r. rezygnację z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Swarzędz Meble SA. W jego miejsce Rada Nadzorcza powołała Romualda Skrobutana - Prezesa Zarządu BOP Merpol Sp. z o.o..

*

Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 100 (1465) wtorek 24 maja 2005 r.

Pomoc dla Swarzędza

Ostatnie dwie sesje (na GPW - red.) przyniosły najsilniejszy od roku wzrost kursu Swarzędza. Powodem zwyżki była informacja o wejściu do rady nadzorczej Romualda Skrobutana, prezesa zarządu BOP Merpol Sp. z o.o. Kierowana przez niego firma przed dwoma tygodniami przekroczyła poziom 5 proc. głosów na WZA Swarzędza. Nowy inwestor to największa w Wielkopolsce firma ochroniarska, nie powiązana, jak dotąd z branżą meblarską. Prawdopodobnie niespodziewana pomoc nie rozwiąże wszystkich problemów Swarzędza, ale może zapowiadać nieco większe zainteresowanie spółką.

Nowy inwestor, nawet jeśli nadal uczestniczy w zakupach akcji Swarzędza, nie musi tego faktu ujawniać, dopóki jego udział nie przekroczy 10 proc. Możliwe więc, że obecnie posiada już więcej akcji. Wcześniej inwestor zapowiadał, że jego docelowy udział w akcjonariacie spółki może osiągnąć kilkanaście procent. Motywem zakupów może być zamiar późniejszego odsprzedania akcji inwestorowi strategicznemu. Na silnego partnera Swarzędz czeka od dawna. Atutem spółki jest dobra rozpoznawalność marki wśród klientów, jednak ciąży garb zobowiązań zaciągniętych w poprzednich latach.

Wojciech Ankudowicz (GP)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz