/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
RYNEK DREWNA

Grupa JAF zakończyła przejęcie DLH Poland i DLH Slovakia

Autor: oprac. red
Źródło: JAF Group
Data: 2023-10-03


Grupa JAF poinformowała o zakończeniu procesu akwizycji spółek DLH Poland i DLH Slovakia, o którym informowano w końcu ubiegłego roku.

Grupa JAF zakończyła przejęcie DLH Poland i DLH SlovakiaGrupa JAF zakończyła przejęcie DLH Poland i DLH SlovakiaFot. D.Jabłoński

DLH Poland oraz DLH Slovakia, to znaczący dostawcy drewna i produktów opartych na drewnie na swoich rodzimych rynkach, stają się integralną częścią Grupy JAF dzięki zakończeniu procesu przejęcia. Przejście obu spółek pod skrzydła Grupy JAF zostało uzgodnione z poprzednim właścicielem - DLH Global - 3. listopada 2022 roku. Po spełnieniu wszystkich warunków akwizycji możliwe było podpisanie odpowiednich umów zakupu, które odbyło się w Warszawie 26. września 2023 roku.

Strategiczne rozszerzenie obecności na kluczowych rynkach

Akwizycja obu jednostek biznesowych DLH na Słowacji i w Polsce oznacza, że Grupa JAF zwiększy swoją obecność na dwóch ważnych rynkach docelowych. Istniejące lokalizacje Grupy JAF w Polsce i na Słowacji zostaną teraz wzbogacone o dziewięć lokalizacji DLH w Polsce i jedną lokalizację DLH na Słowacji. Proces integracji DLH Poland i DLH Slovakia z Grupą JAF połączy dwie firmy, które od lat odnotowują trwały wzrost oparty na bardzo podobnych wartościach. DLH Poland i DLH Slovakia będą nadal działać pod marką DLH i prowadzić działalność gospodarczą w swoich krajach na podstawie swoich obecnych zespołów pracowników i menedżerów. Istniejące lokalizacje Grupy JAF w Polsce i na Słowacji pozostaną w zasadzie niezmienione.

-Jako Grupa JAF jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni, że udało nam się pomyślnie zakończyć proces zakupu DLH Poland i DLH Slovakia. W ciągu ostatnich tygodni pracy nad bliższym dostosowaniem się do naszych nowych kolegów z DLH, udało nam się już zidentyfikować liczne efekty synergii, które pozwolą nam oferować naszym klientom jeszcze lepsze produkty i usługi. Serdecznie witamy DLH w Grupie JAF i z niecierpliwością oczekujemy obiecującej przyszłości razem - powiedział Werner Stix, prezes. Grupy JAF.

-DLH Poland i DLH Slovakia stanowią teraz część Grupy JAF. Pierwsze wrażenia, że ten krok tworzy obiecujące możliwości, stają się jeszcze bardziej przekonujące w ciągu ostatnich miesięcy wzajemnego poznawania się. Jako zespół DLH, z niecierpliwością oczekujemy na ciągłe optymalizowanie handlu produktami drewnianymi obok naszych międzynarodowych kolegów z JAF. Nasi klienci nie tylko będą nadal otrzymywać naszą dotychczasową wysoką jakość obsługi od naszego istniejącego zespołu, ale będziemy również mogli rozwijać się dalej jako część Grupy JAF - oświadczył Jerzy Karpiński, prezes DLH Poland.

Liczba wyświetleń: 1034


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA