/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Targi EKO-LAS już w tym tygodniu

Autor: oprac. red
Źródło: Grupa MTP
Data: 2023-09-04


XVII edycja Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS odbędzie się w dniach 7-9. września 2023r w znanych już Mostkach koło Świebodzina.

Targi EKO-LAS już w tym tygodniuTargi EKO-LAS już w tym tygodniuFot. D.Jabłoński

Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS to największe spotkanie biznesowe dla sektora leśnego w Polsce. Tegoroczna edycja ponownie zawita do dobrze znanej już lokalizacji i odbędzie się w Mostkach koło Świebodzina, gdzie odbyła się również poprzednia edycja.

Celem Targów EKO-LAS jest promocja produktów oraz usług, stworzenie odpowiedniego miejsca do nawiązania długotrwałych kontaktów biznesowych, prezentacja innowacyjnych maszyn i urządzeń oraz kreowanie nowych trendów. Głównym czynnikiem który sprawia, że Targi EKO-LAS są unikalne, jest organizacja wydarzenia na terenach leśnych. Umożliwia to realną prezentację harwesterów, forwarderów oraz wszelkich maszyn towarzyszących w trakcie pracy w terenie. Uczestnicy mają również okazję zapoznać się z aktualnymi trendami oraz nowoczesnymi technologiami, ale też wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach.

Targi EKO-LAS cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych firm, dlatego tegoroczne wydarzenie zapowiada się naprawdę ekscytująco, a przede wszystkim rekordowo. Na 23ha powierzchni ekspozycyjnej, prezentowana będzie oferta ponad 150 wystawców. W tym roku droga zwiedzania będzie miała 3km, a całe wydarzenie podzielone zostanie na 2 olbrzymie strefy pokazów, w których zobaczyć będzie maszyny leśne podczas pracy. Każda ze strefa będzie miała wielkość 10.000m2.

W targach EKO-LAS wezmą udział firmy mające w swojej ofercie m.in. narzędzia, maszyny, urządzenia do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna, środki ochrony lasu, pojazdy i środki łączności, odzież ochronną, instrumenty pomiarowe, maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego i tartacznego, a także wyroby z drewna. Zapraszamy również hobbystów, a nawet osoby niezwiązane z branżą leśną, by poprzez uczestnictwo w tego typu wydarzeniu przekonać się iż jest to bardzo angażująca, ciekawa i wciągająca tematyka, nad którą warto się pochylić i spędzić przy niej miło czas.

IV Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów

Po pięciu latach przerwy, 8. września odbędą się IV Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów. To widowiskowe zawody w których biorą udział najlepsi operatorzy maszyn do zrywki drewna. Zwycięzca zyska możliwość startu jako reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata.

Green Area Show

W tym samym czasie oraz na tym samym terenie, gdzie odbywać się będą targi EKO-LAS będą miały miejsce targi Green Area Show, a zakup biletu na jedno z tych wydarzeń upoważnia do wejścia na drugie! GAShow to zupełnie nowe wydarzenie w branży ogrodniczej o formule skierowanej do profesjonalnych zwiedzających, a także do klientów detalicznych, zainteresowanych tematyką maszyn ogrodniczych i komunalnych. W ramach targów, w lesie przeprowadzone zostaną pokazy Arborystów Polskich z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.


Program

Targi będą czynne od 9:00 do 16.00

Pokazy na żywo pracy maszyn leśnych
Dzień pierwszy - 11:00 do 14:10
Kolejne dni - 10:30 do 12:35 oraz od 12:40 - 14:25.

Uroczyste otwarcia targów EKO-LAS odbędzie się w czwartek 7. września o godzinie 10:00 w hali namiotowej znajdującej się przy wejściu na teren ekspozycyjny.

Czwartek 7. września 13.00-14.30
Prelekcja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze: Leśna edukacja – od przeszłości do przyszłości

Piątek 8.09.2023r.

IV Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów:
10:00 Eliminacje
12:30 Ćwierćfinały
14:00 Półfinały
14:40 Mały finał
15:00 Finał
15:30 Wręczenie nagród i sesja zdjęciowa

Piątek, 8. wrzesnia

VI Forum Zarządcy Zieleni: Temat: Wyprawa do lasu miejskiego. W trakcie forum poruszane będą kwestie takie jak: zarządzanie lasami miejskimi, tworzenie kieszonkowych lasów, sposoby ochrony miejskich rezerwatów przyrody.

Liczba wyświetleń: 516


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA