/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PAPIER i CELULOZA

Mayr-Melnhof przekłada start inwestycji w MM Kwidzyn

Autor: oprac. red
Źródło: Mayr-Melnhof
Data: 2023-08-29


Grupa Mayr-Melnhof odkłada start projektu inwestycyjnego w fabryce tektury i papieru w Kwidzynie.

Mayr-Melnhof przekłada start inwestycji w MM KwidzynMayr-Melnhof przekłada start inwestycji w MM KwidzynFot. Mayr-Melnhof

Ze względu na obecną, niekorzystną sytuację rynkową Grupa Mayr-Melnhof przesunęła start projektu inwestycyjnego o wartości ok. 660 mln euro, który miał być realizowany w fabryce tektury i papieru MM Kwidzyn.

Mayr-Melnhof poinformował o planach kompleksowego projektu inwestycyjnego mającego na celu zwiększenie długoterminowej konkurencyjności swojej największej fabryki w Polsce w kwietniu 2023r. W jego ramach firma zamierzała dokonać znaczącego obniżenia kosztów energii i emisji CO2, a także zwiększenie zintegrowanej produkcji masy celulozowej oraz wejście na rynek papieru workowego typu kraft.

Projekt zaplanowano na lata 2023-2026. Ze względu na trudną sytuację rynkową start projektu przesunięto na 2024r.

W pierwszej połowie 2023r. Grupa Mayr-Melnhof uzyskała przychody w wysokości 2,181 mld euro (I półrocze 2022r.: 2,218 mld euro). Firma zanotowała spadki sprzedaży ilościowej w sektorze "tektura i papier", które udało się zrekompensować dzięki przejęciom i wzrostem cen w dziele "opakowania".

Zysk operacyjny spółki spadł z 285,0 mln euro do 104,0 mln euro. Według komunikatów wynik związany jest z ograniczeniem popytu oraz nakładami inwestycyjnymi.

Zysk netto grupy spadł do poziomi 63,3 mln euro wobec 205,8 mln euro zysku w roku ubiegłym.

Liczba wyświetleń: 818


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA