/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Zmiana na stanowisku dyrektora RDLP Szczecinek

Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2023-07-05


Nową dyrektor RDLP w Szczecinku została Wioletta Koper-Staszowska. Zastąpiła Łukasza Maciejunasa.

Wioletta Koper-Staszowska i Łukasz MaciejunasWioletta Koper-Staszowska i Łukasz MaciejunasFot. Lasy Państwowe

Łukasz Maciejunas został odwołany ze stanowiska w dniu wczorajszym. Funkcję tę pełnił od maja 2020r. Zwyczajowo, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych nie podała przyczyn decyzji.

Wioletta Koper-Staszowska (rocznik 1977) jest związana z Lasami Państwowymi od 2004r., od początku pracowała w RDLP Katowice zaczynając od stanowiska Specjalisty w Wydziale Organizacji i Kadr, a ostatnio pełniąc funkcję Naczelnika Wydziału Kadr i Promocji. Przez kilkanaście miesięcy (2018r.) była też rzecznikiem prasowym tej dyrekcji.

W 2016 roku stworzyła komisję zakładową NSZZ „Solidarność” w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Do dzisiaj jest przewodniczącą tej komisji, która w 2017r. przerodziła się w Międzyzakładową Organizację Związkową. Jest także jedną z założycielek Stowarzyszenia Kobiet Lasu i współautorką programu Kadra Rezerwowa w Lasach Państwowych oraz od 2022r. członkiem Rady Kobiet przy Dyrektorze Generalnym Lasów Państwowych.

Nowa dyrektor udziela się w organizacjach społecznych, m. in. we Wspólnocie i Szkole Ewangelizacji Zacheusz, która działa przy Bazylice Franciszkanów w Panewnikach, gdzie z racji wykształcenia prowadzi nieodpłatnie poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości bez sukcesów kandydowała w wyborach samorządowych do rady sejmiku śląskiego (2018r.), do Sejmu RP (2019r.) oraz Parlamentu Europejskiego (2019r.).

Na stronach Lasów Państwowych widnieje informacja, że Wioletta Koper-Staszowska z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutą, natomiast do pełnienia funkcji dyrektora regionalnego LP wymagane jest wyższe wykształcenie leśne oraz 8-letni staż pracy w Lasach Państwowych. Według niepotwierdzonych do czasu publikacji artykułu informacji, Wioletta Koper-Staszowska w ostatnim czasie (semestr 2022/2023) ukończyła zaoczne studia magisterskie na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, tematyka pracy dotyczyła lasów miejskich.

Aktualizacja: W dniu 13.07.2023r. redakcja portalu Drewno.pl otrzymała od rzecznika Lasów Państwowych Michała Gzowskiego potwierdzenie, że Wioletta Koper-Staszowska posiada wymagane do zajmowania stanowiska Dyrektora RDLP wykształcenie leśne.

Liczba wyświetleń: 3164


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA