/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
RYNEK DREWNA

Deflacja na rynku płyt OSB i tarcicy

Autor: oprac. red
Źródło: Grupa PSB Handel
Data: 2023-06-22


W maju 2023r. ceny płyty OSB i tarcicy utrzymały silny trend spadkowy. W minionym miesiącu ponownie był on najgłębszy spośród wszystkich grup produktowych monitorowanych przez Grupę PSB Handel SA. Po pięciu miesiącach bieżącego roku ceny wyrobów w tej grupie znajdują się poniżej cen z 2021r.

Dynamika cen grupy produktowej „płyty OSB i drewno” w stosunku do roku poprzedniegoDynamika cen grupy produktowej „płyty OSB i drewno” w stosunku do roku poprzedniegoFot. Fot. Drewno.pl na podstawie danych PSB Handel

Jak wynika z raportów Grupy PSB Handel SA ceny płyt OSB i drewna w maju 2023r. kontynuowały trend spadkowy w zakresie cen jaki trwa od połowy ubiegłego roku. W minionym miesiącu ceny były niższe, aż o 24% w porównaniu z majem 2022r. Narastająco po pięciu miesiącach spadek cen w tej grupie produktowej wynosi 12% w stosunku do roku ubiegłego.

Do kwietnia wyroby z drewna były jedyną grupą produktową, która w 2022r. i narastająco w 2023r. notuje ujemną dynamikę cen. W maju spadki cen zaliczyły również cztery inne grupy: izolacje wodochronne (-0,3%), otoczenie domu (-3%), dachy, rynny (-7%), izolacje termiczne (-17%). Narastająco po pięciu miesiącach oprócz drewna (-12%) spadek zaliczyły izolacje termiczne (-3%).

Realne ceny produktów z tej grupy handlowej OSB i tarcica znajdują się obecnie na poziomie cen z 2021r.

Dynamika cen grupy produktowej „płyty OSB i drewno” 2017-2023Dynamika cen grupy produktowej „płyty OSB i drewno” 2017-2023Fot. Fot. Drewno.pl na podstawie danych PSB Handel

"Płyty OSB i drewno" to jedyna spośród 20 grup produktowych raportowanych przez Grupę PSB Handel, która w 2022r. oraz narastająco po czterech miesiącach 2023 zanotowała ujemną dynamikę cen.

Dynamika cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu 2022r.

Liczba wyświetleń: 5642


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA