/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

5 mln strat po pożarze zakładu w Łubnej

Autor: oprac. red
Źródło: KP PSP Chojnice
Data: 2023-06-19


Ogień niemal doszczętnie zniszczył zakład produkcji trumien w w Łubnej w gminie Czersk. Starty oszacowano wstępnie na 5 mln zł.

5 mln strat po pożarze zakładu w Łubnej5 mln strat po pożarze zakładu w ŁubnejFot. KP PSP Chojnice

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do PSP w Chojnicach 29. maja, ok. godz. 2.00 w nocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wysoko rozwinięty, całkowity pożar kompleksu budynków produkcyjno-magazynowych zakładu produkcji drzewnej. Cały teren zakładu miał około 4 tys. m2 powierzchni, ogień rozprzestrzenił się na szacunkowej powierzchni ok. 2,5 tys. m2.

Działania gaśnicze w pierwszej fazie polegały na podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek stolarni oraz dwóch w obronie suszarni i obiektu administracyjno-socjalnego. Następnie w miarę docierania dodatkowych zastępów wprowadzano kolejne prądy wody w natarciu na cały obwód budynku oraz w obronie pobliskich hal i części biurowej.

W trakcie działań z zagrożonego budynku administracyjnego ewakuowano dokumentację oraz sprzęt komputerowy. Z uwagi na duże ryzyko zawalenia się konstrukcji nie wprowadzano ratowników do wnętrza. Ratownicy działający bezpośrednio w strefie zagrożenia pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, pozostali w maseczkach ochronnych. Po całkowitym ugaszeniu pożaru hale przeszukano i sprawdzono miernikami wielogazowymi i kamerami termowizyjnymi. W działaniach wzięły udział 32 zastępów PSP i OSP, łącznie ponad 120 strażaków.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Właściciel stolarni wstępnie oszacował straty na ok. 5 mln zł. Kompletnemu zniszczeniu uległa hala produkcyjna wraz z wyposażeniem, spaliła się duża część tarcicy składowanej na terenie zakładu. Ucierpiał również budynek administracyjny oraz lakiernia. Ocalał budynek socjalny. Firma zatrudniała ok. 50 osób.

Liczba wyświetleń: 1317


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA