/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Konkurs proHolz Student Trophy24 w tym roku również dla studentów z Polski

Autor: oprac. red
Źródło: proHolz
Data: 2023-06-16


Konkurs Student Trophy24, którego celem jest tworzenie rozwiązań z wykorzystaniem drewna jako głównego materiału budowlanego, po raz pierwszy zaprasza do uczestnictwa studentów polskich uczelni. Do 19. października br. mogą oni zgłaszać swój udział w międzynarodowym projekcie, proponując pomysły na rozbudowę lub nadanie nowych funkcji budynkom w wybranych lokalizacjach w Wiedniu. Pula nagród tegorocznej edycji wynosi łącznie 15.000 euro.

Konkurs proHolz Student Trophy24 w tym roku również studentów z PolskiKonkurs proHolz Student Trophy24 w tym roku również studentów z PolskiFot. proHolz

Konkurs proHolz Student Trophy to otwarty, międzynarodowy konkurs studencki, którego ideą jest wykorzystanie drewna jako materiału budowlanego do rozwoju nowoczesnych i zrównoważonych miast. Ogłoszona właśnie jego piąta edycja zachęca do udziału uczestników z kilku krajów Europy, w tym po raz pierwszy także studentów z Polski.

Organizacja proHolz dostrzegła aktywność polskich uczelni w zakresie budownictwa drewnianego i zaprasza jej studentów do rywalizacji na najlepszy projekt.
-Studenci będą wykorzystywać potencjał nowoczesnego budownictwa drewnianego w kontekście zabudowy i rozbudowy już istniejących struktur w gęstych obszarach miejskich w Wiedniu – mówi dr Georg Binder z organizacji proHolz. -Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji rozbudowy śródmieścia stolicy, poszerzenie i osadzenie budowli w istniejącej tkance miejskiej. To częste wyzwanie budowlane w Wiedniu, które wywołuje wiele dyskusji na temat życia miejskiego.

Wśród laureatów poprzednich edycji (2020) była już także Polka, Monika Kalinowska, studentka uczelni wiedeńskiej. W tym roku jej sukces mają szansę powtórzyć studenci architektury i budownictwa (inżynierii lądowej i wodnej) lub zespoły interdyscyplinarne z krajowych uczelni.

Organizator wskazał trzy działki budowlane w zwartym obszarze miejskim w Wiedniu stanowiące podstawę do realizacji wyzwania konkursowego. Uczestnicy mają przedstawić pomysły i rozwiązania, wskazujące, jak wśród kamienic, poprzez ich rozbudowę lub nadbudowę przy wykorzystaniu drewna, poprawić istniejącą strukturę i tworzyć nowe, przyjazne ludziom i środowisku przestrzenie miejskie.

Pula nagród tegorocznej edycji wynosi łącznie 15.000 euro. W dwuetapowym procesie międzynarodowe jury przyzna trzy zwycięskie projekty i sześć wyróżnień. Zostaną przyznane następujące nagrody: za każdy z trzech placów budowy jeden zwycięski projekt z kwotą 3.000 euro oraz dwa wyróżnienia z kwotą 1000 euro.

Organizatorem konkursu Student Trophy24 jest proHolz Austria, we współpracy z proHolz Bavaria i Wiedeńskim Uniwersytetem Technicznym/ Instytutem Architektury i Wzornictwa

Termin zgłaszania uczestników/zespołów: 19. października 2023r.
Termin nadsyłania projektów: 1. marca 2024r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 17. kwietnia 2024r.
Wręczenie nagród odbędzie się 16. maja 2024r. na Wiedeńskim Uniwersytecie Technicznym.

Więcej informacji na temat zasad konkursu i szczegółów zadań konkursowych dostępne jest na stronie www.proholz.at/en/ausbildung/proholz-student-trophy

Liczba wyświetleń: 1094


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA