/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WSZYSTKO Z DREWNA

Plantwear: Kolejny kwartał ze stratą

Autor: oprac. red
Źródło: Plantwear
Data: 2023-05-25


Plantwear, producent galanterii drewnianej, opublikował informację na temat wyników finansowych uzyskanych w I kwartale 2023r. Spółka zanotowała duży spadek wartości sprzedaży i sporą stratę.

Plantwear: Kolejny kwartał ze stratąPlantwear: Kolejny kwartał ze stratąFot. Plantwear

W całym 2022r. Plantwear SA zanotował stratę netto w wysokości 1,797 mln zł. W I kwartale 2023r. sytuacja spółki nie poprawiła się. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w tym okresie spadły o prawie 39% do poziomu 1,330 mln zł (2022: 2,167 mln zł). Strata na działalności operacyjnej wyniosła 232 tys. zł (2022: strata 102 tys. zł), a strata netto sięgnęła ponad 284 tys. zł (2022: strata 150 tys. zł)

W połowie marca spółka z sukcesem przeprowadziła emisji akcji serii F i G, w wyniku której planuje pozyskać łącznie ponad 2,284 mln zł z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań oraz poorawę płynności finansowej.

Z kolei 30. marca 2023 roku spółka nabyła od Wiktora Pyrzyka (głównego akcjonariusza i prezesa zarządu Plantwear SA) własność wyodrębnionego organizacyjnie i finansowo zespołu składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, której przedmiotem jest produkcja domów drewnianych. W skład nabytej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wchodzą m.in. aktywa w postaci parku maszynowego służącego do wykonania materiałów konstrukcji i wyposażenia domów drewnianych, 3 budynki w budowie na działce inwestora w Bukowinie Tatrzańskiej, zapasy materiałów z przeznaczeniem na budowę domów drewnianych, a także pasywa związane zawartymi umowami na realizację osiedli domów drewnianych. Według wcześniejszych informacji wartość umowy to ok. 300 tys. zł. Środki na jej przeprowadzenie pochodzić mają z przeprowadzonej emisji akcji.

Transakcja związana jest z zamiarem dalszego rozwoju działalności, której przedmiotem jest budowa domów drewnianych. W ocenie zarządu Plantwear włączenie wyżej opisanej działalności do przedsiębiorstwa powinno w średniej perspektywie czasowej przynieść spółce wzrost przychodów i zwiększyć skalę jej działalności, a w konsekwencji wpłynąć na wzrost wartości jej akcji.

Plantwear jest producentem drewnianych produktów lifestylowych w Polsce. Spółka zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem, jak i sprzedażą wyrobów drewnianych. Najbardziej znaną linią produktową firmy są drewniane zagarki.

Liczba wyświetleń: 497


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA