DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Merpol pomoże Swarzędzowi

Autor:
Źródło:
Data: 2005-05-23


1-2 mln zł to pomoc, na jaką może liczyć Swarzędz od nowego inwestora - Merpolu. Ochroniarska firma nie wyklucza, że zwiększy zaangażowanie w meblowej spółce. Na razie ma ponad 5% akcji.<

Julian Nuckowski, prezes giełdowej spółki, informował, że interesuje się nią inwestor. Niespodzianką było jednak pojawianie się w akcjonariacie Swarzędza firmy świadczącej usługi ochroniarskie. - Uważam, że branża meblarska ma przed sobą dobre perspektywy, tak jak sam Swarzędz. Jego akcje są tanie i wciąż tracą na wartości. To jednak o niczym nie świadczy. Gdybyśmy nie wierzyli, że sytuacja się zmieni, nie inwestowalibyśmy w spółkę - tłumaczy Romuald Skrobutan, prezes Merpolu. Nowy inwestor kupował walory w ostatniej ofercie publicznej i na giełdzie. - Na pewno nie interesuje nas przejęcie kontroli nad Swarzędzem. Jednak jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to być może zwiększymy zaangażowanie. Może do kilkunastu procent - twierdzi R. Skrobutan.

Czego może oczekiwać Swarzędz od nowego akcjonariusza? - Podkręcimy obroty - mówi Skrobutan. Informuje, że Merpol dofinansuje produkcję Swarzędza. Nie będzie to jednak tyle, ile potrzebuje giełdowa spółka. - Myślę jednak, że na 1-2 mln zł może liczyć - twierdzi R. Skrobutan. Merpol na pewno nie pożyczy pieniędzy Swarzędzowi. - Są inne formy finansowania. Być może będzie to faktoring - zapowiada R. Skrobutan.

Jego zdaniem, Merpol traktuje inwestycję w Swarzędz długoterminowo. - Nie liczymy, że nasza pomoc przyniesie od razu wymierne efekty - mówi. Wskazuje, że wiele zależeć będzie od inwestora strategicznego, którego szuka Swarzędz. To on zdecyduje o przyszłości spółki. - Wiem, że prezes Nuckowski rozmawia z firmami niemieckimi i holenderskimi. Negocjacje prowadzone są też z Pagedem. Być może coś z tego wyjdzie. To będzie mieć wpływ na decyzję, ile akcji i na jak długo kupimy - mówi R. Skrobutan, który został w czwartek członkiem rady nadzorczej Swarzędza.

Łukasz Wójcik (Parkiet)
www.biznes.interia.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz