/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Branże produkcji mebli i stolarki otworowej zainteresowane udziałem w odbudowie Ukrainy

Autor: oprac. red
Źródło: PAIH
Data: 2023-05-23


Mimo wciąż trwającej na Ukrainie wojny, temat odbudowy ze zniszczeń w tym kraju jest obecny w międzynarodowej przestrzeni publicznej. Również polscy przedsiębiorcy myślą o możliwościach jakie przyniesie ten proces.

Branże produkcji mebli i stolarki otworowej zainteresowane udziałem w odbudowie UkrainyBranże produkcji mebli i stolarki otworowej zainteresowane udziałem w odbudowie UkrainyFot. PAIH

W połowie ubiegłego roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu ogłosiła nabór polskich firm, które są zainteresowane wznowieniem eksportu na ukraiński rynek, a także aktywnym udziałem w jej odbudowie. W ciągu 8 miesięcy w bazie PAIH zarejestrowało się ok. 2000 firm, wśród nich licznie reprezentowani są producenci mebli i stolarki otworowej.

Skala zniszczeń i szkód wojennych na Ukrainie przeraża. Jednocześnie wiadomym jest, że odtworzenie zarówno podstawowej infrastruktury, zakładów produkcyjnych, jak i substancji mieszkaniowej w zniszczonych niekiedy całkowicie miejscowościach kosztować będzie setki miliardów euro.

Nie dziwi więc, że wsród firm, które widzą możliwości znajdują się przedstawiciele branży meblarskiej, stolarki otworowej czy okuć i łączników dla konstrukcji drewnianych. Przeglądając pierwsze wydanie katalogu PAIH znajdziemy w nim również firmy zajmujące się dystrybucją materiałów drewnopochodnych, produkcją maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle drzewnym oraz co może dziwić, producenta węgla drzewnego.

Liczba wyświetleń: 956


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA