/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Weinig i Essetre zawarły strategiczne porozumienie o współpracy

Weinig

Autor: oprac. red
Źródło: Weinig
Data: 2023-05-18


Podczas odbywających się w Hanowerze targów Ligna firmy Michael Weinig AG i Essetre s.r.l. ogłosiły zawarcie strategicznej umowy o współpracy w dziedzinie maszyn CNC do obróbki drewna.

Weinig i Essetre zawarły strategiczne porozumienie o współpracyWeinig i Essetre zawarły strategiczne porozumienie o współpracyFot. Weinig

Niemiecka Grupa Weinig, jedna z największych firm w branży technologii obróbki drewna, zdecydowała się połączyć siły z włoską firmą Essetre, specjalizującą się w produkcji maszyn CNC do obróbki drewna konstrukcyjnego. To strategiczne partnerstwo ma na celu zwiększenie kompetencji w zakresie technologii drewna inżynieryjnego i rozwój innowacyjnych rozwiązań dla branży.

Dla Grupy Weinig to strategiczne partnerstwo jest ważnym dodatkiem do oferty skierowanej do klientów z sektora drewna inżynieryjnego. Podjęta współpraca umożliwi jeszcze lepszą i bardziej kompleksową obsługę swoich klientów. Z kolei Essetre będzie mogło wykorzystać globalną sieć sprzedaży i serwisu Grupy Weinig, aby jeszcze bardziej eksplorować poszczególne rynki. Obaj partnerzy zamierzają wykorzystać synergię jaką da połączenie ich rozległej wiedzy na temat sektorów obróbki drewna, aby dalej rozwijać swoje portfolio i umacniać pozycję lidera na poszczególnych rynkach.

Firma WEINIG została założona w 1905 roku przez Michaela Weiniga jako przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjne. Od 1947 roku Weinig specjalizuje się w rozwoju i produkcji maszyn i urządzeń do obróbki drewna dla przemysłu przetwórstwa litego drewna i warsztatów. W 2021r. Grupa Weinig osiągnął sprzedaż w wysokości 490 mln euro. Firma działa na całym świecie. W swojej siedzibie głównej w Tauberbischofsheim (Niemcy) zatrudnia 1.050 osób oraz ok. 2.400 kolejnych pracowników na całym świecie. Od 2018r. jest dyrektorem generalnym Michael Weinig AG jest Gregor Baumbusch.

Essetre to rodzinne przedsiębiorstwo założone przez Giovanniego Sellę w 1979 roku. Firma ma siedzibę w Thiene, w prowincji Vicenza we Włoszech. Dziś spółka projektuje i produkuje ekskluzywne i markowe maszyny do obróbki drewna CNC 1200+, tj. urządzenia przeznaczone do 5-osiowej obróbki elementów konstrukcyjnych z drewna: belek, płyt i paneli.

Techno Multiwall XSTechno Multiwall XSFot. EssetreEssetre kieruje swoje produkty do ponad 30 krajów i jest uznanym dostawcą zarówno prostych centrów obróbczych do drewna, jak i przede wszystkim innowacyjnych rozwiązań charakteryzujących się najwyższą możliwą wydajnością i perfekcją.

Liczba wyświetleń: 427


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA