/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Pożar stolarni w Krotoszynie

Autor: Tomasz Patryas
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2023-05-10


W środę 10. maja doszło do pożaru magazynu składowanego drewna pod wiatą i budynku stolarni w zwartej zabudowie centrum Krotoszyna.

Pożar stolarni w KrotoszyniePożar stolarni w KrotoszynieFot. KP PSP Krotoszyn

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Wojciechowskiego w Krotoszynie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 4:47. Po dotarciu pierwszych zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się wiata, w której składowane było przetarte drewno oraz trociny, pożar był w pełni rozwinięty. Ogień rozprzestrzenił się na przyległy budynek, w którym na parterze był warsztat stolarski, a na piętrze lokal mieszkalny. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w obronie zagrożonego lokalu mieszkalnego oraz prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się obiekty. Przyjęty zamiar taktyczny doprowadził do ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru i część mieszkalna budynku została obroniona. W działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny, z którego podawane były prądy gaśnicze wody. Na dalszym etapie działań strażacy usuwali materiał palny na zewnątrz i dogaszali go wodą. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie izolującym drogi oddechowe.

W działaniach pod dowództwem zastępcy komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie udział brało 12 zastępów straży pożarnej w tym 7 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Benice, OSP Kuklinów, OSP Zduny, OSP Kobierno i OSP Lutogniew.

Liczba wyświetleń: 1048


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA