/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

I Międzynarodowy Konkurs Stolarski dla uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu drzewnym

Zespół Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku

Autor: oprac. red
Źródło: Zespół Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku
Data: 2023-04-13


W dniach 26-28. kwietnia 2023r. w Białymstoku odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Stolarski organizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Pierwsza edycja konkursu odbywa się pod hasłem “East Wood Masters - OAK edition”.

I Międzynarodowy Konkurs Stolarski dla uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu drzewnymI Międzynarodowy Konkurs Stolarski dla uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu drzewnymFot. D.Jabłoński

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku zaprasza do udziału w I edycji Międzynarodowego Konkursu Stolarskiego “East Wood Masters - OAK edition”. Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu drzewnym z terenu Polski i Europy będzie doskonałą okazją do wykazania się kreatywnością, wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi.

Główne cele konkursu to: kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy dotyczącej obróbki drewna i materiałów drzewnych, promowanie uczniów o najwyższych umiejętnościach zawodowych oraz szkół o profilu drzewno-meblarskim, nawiązywanie kontaktów międzynarodowych i międzyszkolnych oraz wymianę doświadczeń.

Międzynarodowy Konkurs Stolarski odbędzie się w dniach 26-28. kwietnia 2023r. Zmagania konkursowe uczniów polegające na praktycznym wykonaniu wyrobu wg dokumentacji technicznej planowane są na 27. kwietnia 2023r. Podczas tegorocznej edycji "East Wood Masters - OAK edition" - zawodnicy wykonają kwietnik z drewna dębowego.

Projekt wyrobu konkursowegoProjekt wyrobu konkursowegoFot. ZST Białystok

W ramach wydarzenia zaprezentowane zostanie Centrum Kształcenia Zawodowego nr 6. Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Uczestnicy konkursu będą mieli również okazję zwiedzić Białystok.

W konkursie uczestniczyć mogą jedynie uczniowie klas 1-4 szkół ponadpodstawowych o profilu drzewnym, kształcący się w następujących zawodach: stolarz, technik technologii drewna oraz zawody o zbieżnym profilu kształcenia realizowanym w krajach biorących udział w konkursie. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 15.04.2023r. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: http://zst.bialystok.pl/konkurs. Organizatorzy konkursu zapewniają zakwaterowanie oraz wyżywienie dla uczestników.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Stolarskiego East Wood Masters jest Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku, przy czym jednostką organizacyjną odpowiedzialną za jego organizację jest Centrum Kształcenia Zawodowego nr 6 w Białymstoku Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku.

Liczba wyświetleń: 1077


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA