/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Weinig przejmuje H.I.T. Maschinenbau

Weinig

Autor: oprac. dja
Źródło: Weinig
Data: 2023-04-07


Michael Weinig AG dokonał kolejnego przejęcia w branży produkcji urządzę do obróbki drewna. Pod koniec marca koncern zakończył transakcję nabycia większości udziałów w spółkach H.I.T. Maschinenbau GmbH + Co. KG oraz H.I.T. Keilzinkentechnik GmbH + Co. KG.

Weinig przejmuje H.I.T. MaschinenbauWeinig przejmuje H.I.T. MaschinenbauFot. Weinig

Dzięki przejęciu spółek niemieckiej grupy H.I.T. Weinig poszerzy swoje portfolio w obszarze automatyzacji i mechanizacji przetwórstwa drewna, a także rozwinie ofertę w segmencie technologii dla drewna klejonego i tartacznictwa.

H.I.T. Maschinenbau to firma 80-letnim doświadczeniem, która specjalizuje się w produkcji niestandardowych rozwiązań dla przemysłu tartacznego oraz zakładów zajmujących się przetwórstwem drewna. Oferta firmy dla tartaków obejmuje kompletne linie produkcyjne, systemy przenośników oraz układy sortowania i pakowania. Segment dalszej obróbki drewna obejmuje produkcję maszyn i systemów transportu do całkowicie nowych zakładów produkcyjnych oraz modernizację i optymalizacji istniejących. W tym zakresie H.I.T. oferuje również integrację maszyn innych producentów.

W 2021r. spółka córka - H.I.T. Keilzinkentechnik - przejęła załogę i nabyła wszelkie dokumenty konstrukcyjne i prawa do produkcji urządzeń służących do produkcji drewna łączone na wczepy klinowe oferowane wcześniej pod marką SMB.

-Dzięki H.I.T. poszerzamy nasze kompetencje w branży projektowej i cieszymy się, że możemy powitać w grupie WEINIG zespół z doświadczeniem projektowym - podkreśla Gregor Baumbusch, dyrektor generalny Michael Weinig AG.

Ze względu na bardzo dobre wyniki osiągnięte przez H.I.T. w ostatnich latach, transakcja przejęcie wymaga jeszcze ostatecznego zatwierdzenia przez władze antymonopolowe.

Dotychczasowy zarząd H.I.T. pozostanie w firmie. Franz Anton i Werner Spieth, dyrektorzy zarządzający H.I.T., będą dalej odpowiedzialni za operacyjną działalność firmy H.I.T. w nadchodzących latach, a Franz Jeckle, obecny prezes spółki, przez jakiś czas wspierał zespół w charakterze doradcy.

-W Weinig będziemy mieli silnego partnera zaangażowanego w dalszy rozwój H.I.T. - podkreśla Franz Jeckle.

Jak poinformowano trwające projekty realizowane przez spółki H.I.T. będą kontynuowane bez zmian.

Spółka Michael Weinig AG została założona w 1905 roku przez Michaela Weiniga jako firma handlowo-produkcyjna. Od 1947 roku specjalizuje się w rozwoju i produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu drzewnego. W 2021 roku Weinig osiągnął sprzedaż na poziomie 490 milionów euro. Firma zatrudnia 1050 pracowników w swojej siedzibie w Tauberbischofsheim (Niemcy) oraz około 2400 osób w spółkach grupy Weinig na całym świecie.

Liczba wyświetleń: 917


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA