/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

UNTHA: Historyczny rekord obrotów

UNTHA

Autor: oprac. red
Źródło: UNTHA
Data: 2023-03-31


UNTHA, producent urządzeń do rozdrabniania, w tym rębaków do drewna, w minionym roku zanotował najwyższe przychody ze sprzedaży w historii.

Główny budynek fabryki UNTHA w KuchlGłówny budynek fabryki UNTHA w KuchlFot. UNTHA

Austriacka firma UNTHA shredding technology GmbH z siedzibą w Kuchl, to producent przemysłowych systemów rozdrabniania przeznaczonych m.in. dla przemysłu przetwórstwa drewna z ponad 50-letnia historią. Miniony rok zaowocował pasmem sukcesów. Spółka zanotowała rekordowy obrót rzędu 80 mln euro, otworzyła spółkę w Turcji, wprowadziła na rynek nowe produkty oraz zwiększyła zatrudnienie o 50 nowych pracowników.

-Rok 2022 był udany dla UNTHA: dalej rozbudowywaliśmy naszą globalną sieć sprzedaży i serwisu, inwestowaliśmy w zakład produkcyjny i kontynuowaliśmy rozwój w zakresie innowacji i cyfryzacji. Wszystko to zawdzięczamy naszym niezawodnym pracownikom. To oni są podstawą naszego sukcesu. Jestem bardzo dumny z tego zespołowego osiągnięcia - mówi Alois Kitzberger, CEO w UNTHA shredding technology.

W roku obrotowym 2022 firma UNTHA osiągnęła kolejny rekordowy obrót w wysokości prawie 80 mln euro. Sprzedano ponad 500 urządzeń rozdrabniających, notując wzrost sprzedaży we wszystkich segmentach produktów. Wskaźnik eksportu UNTHA wynosi około 90%. Rozdrabniacze UNTHA są więc wykorzystywane na całym świecie: m.in. do odzyskiwania cennych materiałów do recyklingu, wykorzystywania starego i odpadowego drewna oraz do przygotowania odpadów w celu ich zastosowania w procesach termicznych i energetycznych. W ten sposób firma wnosi istotny wkład w ochronę zasobów oraz zrównoważony recykling odpadów.

UNTHA wciąż na ścieżce rozwoju

UNTHA projektuje i produkuje wszystkie swoje rozdrabniacze oraz odpowiednią technikę transportową w zakładzie w Kuchl. Udział produkcji własnej wynosi około 80%. Poprzez zakup spółki Aigner Stahlbau Verkehrstechnik GmbH w Pöttelsdorf/Burgenland firma zabezpieczyła swoje potrzeby w zakresie zaopatrzenie w ważne komponenty. UNTHA już przed laty rozpoczęła przenoszenie strategicznych komponentów najważniejszych podzespołów z zagranicy do kraju. Zabezpiecza to łańcuchy dostaw i zapewnia terminowe dostawy do klientów.

Oprócz tego w 2022 roku firma UNTHA rozszerzyła swoją sieć sprzedaży tworząc nowy oddział w Turcji. Dotychczas firma była reprezentowana przez cztery spółki zależne: w Niemczech, Polsce, Ameryce i Anglii. Międzynarodową sieć sprzedaży uzupełniają również partnerzy działający w 40 krajach na całym świecie.

Inwestycje w przyszłość

-Z ufnością patrzymy w przyszłość i będziemy kontynuować naszą ścieżkę rozwoju. Stawiamy na ciągły wzrost i przełomowe inwestycje. W ten sposób możemy także w przyszłości oferować naszym klientom najwyższą jakość, innowacyjną technologię i najlepszy serwis - wyjaśnia Alois Kitzberger.

Alois Kitzberger, dyrektor generalny firmy UNTHA ds. technologii rozdrabnianiaAlois Kitzberger, dyrektor generalny firmy UNTHA ds. technologii rozdrabnianiaFot. UNTHA

Zespół UNTHA w swoich działaniach zawsze koncentruje się na klientach i ich zadowoleniu. Dlatego też w 2022 roku rozbudowano między innymi UNTHA Service Competence Center - w zakładzie w Kuchl powstał nowy dział zajmujący się zrównoważoną regeneracją komór rozdrabniania. Dzięki stale powiększającemu się zespołowi serwisowemu i ofercie usług klienci otrzymują kompleksowe wsparcie również po zakupie.

Od lat szczególną uwagę poświęca się w firmie obszarowi innowacji i cyfryzacji. Dotyczy to zarówno opracowywania nowych projektów w zakresie technologii rozdrabniania, jak również cyfryzacji i łączenia produktów w sieci. Ich celem jest zwiększenie użyteczności i wydajności maszyn. Do obszaru cyfryzacji należy m.in. inteligentny system wsparcia UNTHA GENIUS oraz cyfrowy portal klienta MyUNTHA. Big Data to kolejny przedmiot zainteresowania, który nabiera coraz większego znaczenia: dane zebrane za pomocą produktów cyfrowych są wykorzystywane do doskonalenia istniejących produktów i procesów.

Dla UNTHA ważną rolę odgrywa także zrównoważony rozwój. W zakładzie w Kuchl podjęto już różne działania mające na celu ochronę zasobów i przyczyniające się do większej efektywności: biura i pomieszczenia produkcyjne ogrzewane są zrębkami z drewna odpadowego, a wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w energooszczędne żarówki LED. Ponadto pojazdy elektryczne są zasilane przez instalację fotowoltaiczną zamontowaną na dachach zakładu produkcyjnego. W 2023r. instalacja ta zostanie ponad dwukrotnie rozbudowana i będzie produkować rocznie około 350.000 kWh zrównoważonej energii.

***

Firma UNTHA została założona w 1970 roku. Jej siedziba znajduje się w Kuchl koło Salzburga (Austria). Firma zatrudnia około 300 wykwalifikowanych pracowników i jest reprezentowana przez globalną sieć sprzedaży w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach. 

Liczba wyświetleń: 3162


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA