/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
USŁUGI LEŚNE

Pożary maszyn leśnych na Pomorzu

Autor: oprac. red
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2023-03-30


Dwie maszyny leśne - harwester i forwarder - spłonęły tego samego dnia. Do zdarzeń doszło na terenie Nadleśnictw Czaplinek i Miastko.

Pożary maszyn leśnych na PomorzuPożary maszyn leśnych na PomorzuFot. OSP Czaplienk

27. marca około godziny 7:29 strażacy z OSP Czaplinek zostali poinformowani o pożarze harvestera do jakiego doszło w lesie, w okolicy miejscowości Czarne Wielkie (pow. drawski, woj. zachodniopomorskie). W działaniach gaśniczych wzięły udział 2 zastępy OSP Czaplinek oraz 1 zastęp OSP Czarne Wielkie. Pożar miał miejsce na terenie Nadleśnictwa Czaplinek. Straty właściciela maszyny liczone będą w setkach tysięcy złotych.

Tego samego dnia, na ternie Nadleśnictwa Miastko zapalił się pracujący w lesie forwarder. Zgłoszenie o wydarzeniu do jakiego doszło w okolicach miejscowości Trzcinno (pow. bytowski, woj. pomorskie) dotarło do strażaków ok. godzinie 10.15. -Operator maszyny podczas pracy poczuł w kabinie ciepło i wtedy zorientował się, że pali się pod nim. Wyskoczył z kabiny i próbował sam ugasić ogień. Nie udało mu się - informował Dariusz Dwulit, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z OSP Dretyń oraz PSP Miastko. Właściciel zakładu usług leśnych, do którego należał forwarder, oszacował straty na około pół miliona złotych,

Liczba wyświetleń: 1189


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA