/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DREWNO W OGRODZIE

Werth-Holz: Spadek sprzedaży o blisko 50%

Werth-Holz

Autor: oprac. red
Źródło: Werth-Holz
Data: 2023-02-19


Grupa Kapitałowa Werth-Holz SA poinformowała o wynikach finansowych uzyskanych w I kwartale roku obrachunkowego 2022/2023. (IV kw. 2022r.). Spółka zanotowała w tym okresie spadek sprzedaży w segmencie programu ogrodowego o blisko 50%.

Werh-Holz: Spadek sprzedaży o blisko 50%Werh-Holz: Spadek sprzedaży o blisko 50%Fot. Werth-Holz

W pierwszym kwartale roku finansowego 2022/2023 (październik-grudzień 2022) Grupa Kapitałowa Werth-Holz SA wypracowała skonsolidowane przychody na poziomie 3,939 mln zł, wobec 7,314 mln rok wcześniej. Niska sprzedaż przełożyła się na stratę na działalności operacyjnej -176 tys. zł (2021: zysk 624 tys. zł) i stratę netto w wysokości -395 tys. zł (2021: zysk 597 tys. zł).

Jak informuje zarząd spółki, powodem spadku przychodów jest spowolnienie gospodarcze jakie występuje w Europie, w tym spadku popytu na produkty wyposażenia wnętrz i ogrodu jaki występuje od trzeciego kwartału 2022. Sieci handlowe branży DIY ("zrób to sam") kończąc rok 2022 posiadały wysokie stany magazynowe i opóźniały swoje decyzje w zakresie nowych dostaw.

W komunikacie spółki wskazano, na istotny wzrost inflacji i wzrost stóp procentowych jaki miał miejsce w trakcie 2022r., który spowodował zmniejszenie zdolności kredytowej klientów banków i w efekcie zmniejszenie ilości udzielanych kredytów hipotecznych i budowanych nowych mieszkań i domów. Zjawiska te w połączeniu z dalszymi podwyżkami cen surowca drzewnego, energii i wynagrodzeń jakie w ubiegłym roku notował Werth-Holz, wpływający z kolei na konieczność podnoszenia cen produkowanych wyrobów, co miało negatywny wpływ na poziom sprzedaży w końcówce roku 2022.

W segmencie budownictwa drewnianego reprezentowanego przez spółkę zależną Enoviahaus Sp. z o.o. (dawnej Werth-Holz Hausbau Sp. z o.o.), Grupa odnotowała niewielki wzrost przychodów. Zarząd Grupy Werth-Holz pozytywnie postrzega tu dalsze możliwości pozyskania nowych kontraktów i wiąże to zmianą strategii sprzedażowej poprzez oparcie jej w na sprzedaży B2B do klientów instytucjonalnych działających na rynku niemieckim. Zmiana ta polega na oferowaniu domów bez ich montażu do małych firm deweloperskich zajmujących się budową i dalszym wykończeniem domu oraz przygotowaniem go dla klienta końcowego.

Liczba wyświetleń: 1221


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA