/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

Jacek Siwiński rezygnuje z fotela prezesa Velux Polska

Velux Polska

Autor: oprac. red
Źródło: Velux Polska
Data: 2023-02-10


Po 10 latach pełnienia funkcji prezesa Velux Polska, Jacek Siwiński podjął decyzję o odejściu z organizacji. Siwiński pozostanie na stanowisku do 31. marca 2023 roku, do czasu powołania następcy, funkcję dyrektora zarządzającego firmy Velux Polska Sp. z o.o. będzie tymczasowo pełnił Jarosław Obszarski, dyrektor finansowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jacek Siwiński rezygnuje z fotela prezesa Velux PolskaJacek Siwiński rezygnuje z fotela prezesa Velux PolskaFot. Velux Polska

Velux Polska sp. z.o.o jest częścią duńskiej Grupy Velux której właścicielem jest jest VKR Holding A/S Wyniki finansowe Grupy Velux są częścią skonsolidowanego sprawozdania finansowego VKR Holding. Grupa Velux jest największym producentem okien dachowych na świecie. W Polsce działają cztery zakłady produkcyjne należące do koncernu, zlokalizowane w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

-10 lat kierowania firmą Velux Polska było czasem wielu wyjątkowych wyzwań i sukcesów. Objąłem stanowisko w momencie wprowadzania dużej zmiany produktowej. Wdrażaliśmy nową strategię rozwoju na trudnym, konkurencyjnym rynku, wprowadzając do Polski Nową Generację okien dachowych, co zrealizowaliśmy z ogromnym sukcesem. Przez ostatnią dekadę wyznaczyliśmy nowe standardy w branży, włączając do podstawowej oferty energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym, dzięki czemu stały się one szeroko dostępne dla wszystkich klientów, a dbałość o redukcję zużycia energii w domach stała się powszechną praktyką.

Mijająca dekada to również czas umocnienia firmy Velux Polska na rynku. Przez ten okres notowaliśmy systematyczne wzrosty sprzedaży, wdrożyliśmy wiele innowacyjnych zmian i strategię, która zapewniła firmie pozycję lidera na rynku, a także duży wkład w życie gospodarcze kraju – Grupa Veelux wypracowuje obecnie 1/5 wartości polskiego eksportu okien.

Przez ostatnie 10 lat miałem ogromną przyjemność pracować z profesjonalnym i zaangażowanym zespołem. Jestem dumny z osiągnięć firmy i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, a także partnerom biznesowym, którzy darzyli nas zaufaniem przez te lata - przekazał Jacek Siwiński w wydanym komunikacie.

Jacek Siwiński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą budowlaną. Funkcje prezesa Velux Polska pani od 2013r. Wcześniej, w latach 1993-2013, pracował na stanowiskach managerskich w spółkach Grupy Robert Bosch w Polsce i na Bliskim Wschodzie.

Liczba wyświetleń: 1401


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA