/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Tragedia w zakładzie produkcji mebli w Osiu

Autor: oprac. red
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2023-01-30


28. stycznia miał miejsce wybuch a następnie pożar kotłowni w zakładzie zajmującym się produkcją mebli zlokalizowanym w miejscowości Osie k. Świecia. W wyniku wybuchu zginął 61-letni mężczyzna, który pracował jako palacz.

Tragedia w zakładzie produkcji mebli w OsiuTragedia w zakładzie produkcji mebli w OsiuFot. OSP Osie

Do tragedii doszło w minioną sobotę. -O 17.50 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w kotłowni przy stolarni, gdzie doszło do wybuchu pyłu drzewnego. Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej, zastano wydobywające się płomienie z pomieszczeń, w których składowane były trociny. Dodatkowo konstrukcja budynku była mocno uszkodzona - poinformował brygadier Paweł Puchowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Siła wybuchu była tak duża, że pracownik przebywający w kotłowni został wyrzucony na zewnątrz. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Do wybuchu pyłu drzewnego doszło najprawdopodobniej w pomieszczeniu zasypowym, jego skutkiem był również pożar magazynu trocin. Ogień udało się opanować, dzięki czemu nie rozprzestrzenił się na inne budynki. W akcji wzięło udział 15 zastępów strażaków.

Wstępne szacunki dotyczące poniesionych strat materialnych sięgają ok. 1 mln zł.

Dokładne okoliczności i przyczyny tragedii będą wyjaśnianie w toku śledztwa pod nadzorem prokuratury.

Liczba wyświetleń: 1448


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA