/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

HS Timber Group ogranicza produkcję w rumuńskim zakładzie w Rădăuți

Autor: oprac. dja
Źródło: HS Timber Group
Data: 2023-01-27


HS Timber Group poinformowało o planach ograniczenia produkcji elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego w rumuńskim zakładzie zlokalizowanym w Rădăuți.

HS Timber Group ogranicza produkcję w rumuńskim zakładzie w RădăuțiHS Timber Group ogranicza produkcję w rumuńskim zakładzie w RădăuțiFot. HS Timber Group

Zgodnie z wydanym komunikatem produkcji w zakładzie drewna klejonego w Rădăuți ma zostać ograniczona o 1/3 od początku drugiego kwartału 2023r. Wskutek redukcji wolumenu produkcji prace straci ok. 160 osób. Jak poinformowano, HS Timber starać się będzie umożliwić im pracę w innych zakładach grupy działających na terenie Rumunii

To kolejne duże ograniczenie produkcji w zakładach HS Timber Group (wcześniej: Holzindustrie Schweighofer) w Rumunii. Na początku 2022r. firma zaprzestała produkcji w tartaku w Rădăuți oraz zamknęła fabrykę płyt klejonych w Siret, w która przetwarzano tarcicę z tego tartaku.

Jako przyczynę wskazuje się coraz bardziej niekorzystne czynniki lokalizacyjne. Od 2016 roku HS Timber Group, ma coraz mniejsze możliwości zakupu drewna iglastego z rumuńskich lasów ze względu na oskarżenia o nabywanie drewna z nielegalnych wyrębów. Po napaści Rosji na Ukrainę, z powodu działań wojennych na terenie Ukrainy oraz unijnego zakazu importu drewna z Rosji i Białorusi również te kierunki dostaw zostały zamknięte. Zdaniem Grupy HS Timber, przestarzała infrastruktura kolejowa w tym regionie Rumunii oraz skomplikowane przepisy importowe utrudniają import surowca drzewnego z innych krajów Unii Europejskiej. Ponadto spółka wskazuje na trudności w produkcji i sprzedaż zielonej energii elektrycznej w tym regionie.

Oprócz Rădăuți, Grupa HS Timber posiada jeszcze dwa tartaki i jedną fabrykę płyt stolarskich w innych lokalizacjach w Rumunii. Obecne ograniczenia produkcji nie mają na nie wpływu.

Liczba wyświetleń: 1420


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA