/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Spłonęła hala produkcji pelletu w Tartaku Grodziec

Autor: Sebastian Andrzejewski, oprac. red
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2023-01-12


111 strażaków przez ponad 6 godzin walczyło z pożarem na terenie tartaku w Grodźcu. Całkowicie spłonęła linia produkcji peletu.

Spłonęła hala produkcji pelletu w Tartaku GrodziecSpłonęła hala produkcji pelletu w Tartaku GrodziecFot. JRG Nr 2 w Koninie

Zgłoszenie o pożarze w Tartaku Grodziec wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie we wtorek 10. stycznia o godz. 10.05. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie objęty pożarem budynek hali przeznaczonej do produkcji peletu. Do budynku przylegała wiata oraz suszarnia drewna.

Działania strażaków polegały na podaniu wody w obronie na budynek suszarni oraz wiatę magazynową. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej podano kolejne prądy wody na palący się budynek.

Powyższe działania pozwoliły na likwidację pożaru oraz ograniczyły rozprzestrzenia się ognia na sąsiednie obiekty. W wyniku tego pożaru spaleniu uległa hala produkcji peletu. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Spłonęła hala produkcji pelletu w Tartaku GrodziecSpłonęła hala produkcji pelletu w Tartaku GrodziecFot. JRG Nr 2 w Koninie

W akcji gaśniczej zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Słupcy, druhowie z OSP Kuchary Kościelne, OSP Grodziec, OSP Biskupice, OSP Królików, OSP Lisiec Wielki, OSP Rychwał, OSP Rzgów, OSP Brzeźno, OSP Lądek, OSP Siąszyce, OSP Grochowy, OSP Chorzeń, OSP Kramsk, OSP Stare Miasto oraz OSP Ślesin - Łącznie 111 strażaków.

Trwa szacowanie strat i identyfikacja przyczyn powstania pożaru.

Liczba wyświetleń: 2145


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA