/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
RYNEK DREWNA

Rosja przedłuża czas obowiązywania cła ochronnego na tarcicę

Autor: oprac. red
Źródło: Interfax
Data: 2023-01-11


Rosja przedłużyła czas obowiązywania ceł eksportowych na tarcicę surową o kolejne trzy lata, do 31. grudnia 2025r. - poinformowała agencja Interfax.

Rosja przedłuża czas obowiązywania cła ochronnego na tarcicęRosja przedłuża czas obowiązywania cła ochronnego na tarcicęFot. D.Jabłoński / AI, CC 4.0

Podwyższone stawki dotyczą wywozu tarcicy o wilgotności powyżej 22%, grubości i szerokości powyżej 10 cm. Cła eksportowe na tarcicę iglastą wynoszą 200 euro za metr sześcienny, 250 euro za tarcicę bukową, 300 euro za jesion i 370 euro za dąb.

W przypadku eksportu pozostałej tarcicy iglastej stawka wynosi 10%, ale nie mniej niż 13 euro za metr sześcienny, 10% za dąb, ale nie mniej niż 15 euro, 10% za buk i jesion, ale nie mniej niż 50 euro.

Cła te zostały wprowadzone w listopadzie 2021r., początkowo na okres od 2. stycznia do 31. grudnia 2022r. Rosyjski rząd tłumaczył, że cła ochronne są koniecznością aby ograniczyć wywóz z kraju surowego drewna pod pozorem eksportu tarcicy. Od 1. stycznia 2022r. Rosja zakazała też eksportu kłód drewna iglastego i cennych kłód liściastych.

Warto zauważyć, że w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, Unia Europejska, USA i wiele innych państw wprowadziła zakaz importu drewna i wyrobów drzewnych z Rosji i wspierającej ją Białorusi.

Liczba wyświetleń: 1415


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA