/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Grupa Egger przejęła większościowy pakiet udziałów włoskiej firmy SAIB

Egger

Autor: oprac. red
Źródło: Egger
Data: 2022-12-27


Grupa Egger zakupiła pakiet 60% udziałów włoskiego producenta materiałów drewnopochodnych SAIB.

Grupa Egger przejęła większościowy pakiet udziałów włoskiej firmy SAIBGrupa Egger przejęła większościowy pakiet udziałów włoskiej firmy SAIBFot. Eggeer

15. grudnia 2022r. Grupa Egger podpisała umowę zakupu 60% udziałów we włoskiej spółce SAIB, z siedzibą w Caorso k. Piacenzy. W dłuższej perspektywie Egger przewiduje możliwość zwiększenia zaangażowania w spółce. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu ani dalszych szczegółów transakcji.

-Włochy są jednym z wiodących krajów produkujących meble w Europie, a SAIB jest jednym z czołowych dostawców dla włoskiego przemysłu meblowego. Dzięki większościowemu udziałowi w SAIB, poszerzamy nasz dostęp do rynku, zwiększamy nasze zdolności produkcyjne i rozbudowujemy portfolio produktów o włoskie doświadczenie w zakresie wzornictwa - mówi Thomas Leissing, z zarządu Grupy Egger.

Członkowie rodziny właścicieli SAIB – Giuseppe Conti, Clara Conti i Sergio Doriguzzi będą nadal zarządzać zakładem w Caorso.

-Włączenie naszego przedsiębiorstwa do międzynarodowej Grupy Egger daje nam perspektywę wzrostu dla zakładu produkcyjnego w Caorso i naszych pracowników – wyjaśnia Clara Conti z firmy SAIB.

-Będziemy mogli skorzystać z doświadczenia i sieci wiodącej grupy, która zawsze koncentrowała się na doskonaleniu produkcji i jakości produktów - dodają Sergio Doriguzzi i Giuseppe Conti. –Obie firmy są założone i rozwijane przez rodziny i ich wspólne wartości, takie jak dbałość o zrównoważony rozwój środowiska i zaufanie do pracowników i pracownic. Stanowi to solidną podstawę do budowania wspólnej przyszłości charakteryzującej się ciągłością i innowacyjnością.

SAIB w Caorso zatrudnia 223 pracowników i produkuje rocznie ok. 600 tys. m3 płyt drewnopochodnych przeznaczonych dla przemysłu meblarskiego. 100% surowca drzewnego używanego do produkcji stanowi drewno poużytkowe (drewno z recyclingu).

Fabryka SAIB jest 21 zakładem produkcyjnym grupy Egger. W I połowie roku finansowego 2022/2023 Grupa Egger osiągnęła przychody na poziomie 2,26 mld euro (wzrost o 14% w stosunku do roku poprzedniego) i wypracowała EBITDA w wysokości 353,7 mln EUR (-26,1% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

??? a co z ich zakładami na wschodzie?

liczymy na to że grupa Egger sprzeda swoje zakłady w Rosji...a nie udajemy że jest fajnie

Martin [1]Odpowiedz na ten komentarz2022-12-29 22:04:33

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA