/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Akcje Drewex wykluczone z obrotu giełdowego

Drewex

Autor: oprac. red
Źródło: Drewex
Data: 2022-12-27


Z dniem 24. grudnia 2022r. akcje Drewex SA wykluczone zostały z obrotu giełdowego.

Akcje Drewex wykluczone z obrotu giełdowegoAkcje Drewex wykluczone z obrotu giełdowegoFot. Drewno.pl na podstawie danych GPW

Odpowiednia uchwała zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjęta została w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego z sierpnia 2022r., na mocy której nałożono na Drewex SA kary pieniężne w łącznej wysokości 550 tys. zł oraz wykluczono akcje spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów wartościowych w Warszawie S.A.

Decyzja została podjęta wobec stwierdzenia naruszeń polegających na niewykonywaniu oraz na nienależytym wykonywaniu obowiązków informacyjnych przez zarząd spółki.

Drewex SA początkowo zajmował się produkcją mebli dla dzieci, głównie łóżeczek dla najmłodszych. Następnie poszerzył ofertę o pościeli oraz ubranek dla dzieci i niemowląt. W 2008r. udanie zadebiutował na GPW.

Niestety już w 2009r. spółka zanotowała spore straty, która w następnych latach pogrążały firmę coraz bardziej. W listopadzie 2011r. sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Drewex S.A. obejmującej likwidację jego majątku. W kolejnych latach spółka kilkukrotnie informowała o podejmowanych próbach restrukturyzacji - ostatnio na początku 2022r. - jednak bez sukcesów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA