/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PODŁOGI

Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania - czy warto?

Autor:
Źródło: Media Markt
Data: 2022-12-21


Podłoga, która myje się sama - brzmi jak marzenie? Jego spełnienie jest w zasięgu ręki dzięki automatycznym odkurzaczom z funkcją mopowania! Po tym, jak jeżdżące odkurzacze zrewolucjonizowały czyszczenie podłogi z kurzu, czas na kolejną rewolucję, czyli mopowanie. Jeśli myślimy o nowym sprzęcie, który pomoże utrzymać nam porządek w domu, trudno o lepszą inwestycję niż odkurzacz tego typu. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Podpowiadamy w tym artykule!

Odkurzacz automatyczny z funkcją mapowania - czy warto?Odkurzacz automatyczny z funkcją mapowania - czy warto?Fot. Media Markt

Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania - dla kogo?

Lista osób, dla których będzie to trafiony zakup, jest długa. Mało jest bowiem tych, którzy chętnie spędzają weekendowe poranki z mopem w ręku. Nie ma co ukrywać, mopowanie jest czasochłonne i narzuca sporo ograniczeń związanych z wyschnięciem podłogi. Trudno zapanować nad całym procesem zwłaszcza wtedy, gdy mamy w domu małe dzieci lub zwierzaki.

A gdyby tak podłoga mogła sama się czyścić, gdy będziemy poza domem? Jedną z innowacji, która stoi za sukcesem odkurzaczy automatycznych jest możliwość zaplanowania sprzątania wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. Sprzęt automatycznie się włącza zgodnie z programem, a my po powrocie zastajemy uporządkowaną przestrzeń. Dokładnie tak samo działa to z mopowaniem.

Kto szczególnie zachwyci się odkurzaczem automatycznym z funkcją mopowania?

Sprzęt docenią szczególnie:

 • rodzice małych dzieci;
 • właściciele zwierząt domowych;
 • osoby spędzające sporo czasu w pracy;
 • seniorzy,
 • osoby, które sprzątają nieregularnie.

Robot sprzątająco-myjący pozwoli utrzymać w domu porządek bez dużej ingerencji z naszej strony. To również rozwiązanie, które pomoże zadbać o regularność sprzątania, gdy sami nie mamy na to czasu.

Robot sprzątający - czy warto wybrać sprzęt z funkcją mopowania?

Oprócz robotów sprzątających, mamy roboty sprzątająco-myjące, a także - kilka przykładów robotów mopujących, bez funkcji odkurzania.

Na który rodzaj sprzętu postawić? Wszystko zależy od tego, jakim arsenałem urządzeń do sprzątania już dysponujemy. Jeśli na co dzień sprawdza nam się odkurzanie pionowym odkurzaczem bezprzewodowym i nie potrzebujemy dodatkowego robota okurzającego, trafną decyzją będzie zakup robota mopującego.

Dla osób, które jednak dopiero chcą kupić swój pierwszy odkurzacz automatyczny, lepszym wyborem może okazać się możliwie uniwersalny sprzęt, który usunie kurz, jak również umyje podłogę.

Czy warto wybrać sam robot sprzątający, bez funkcji mopowania? Jeśli używamy innego rodzaju sprzętu do mycia podłogi lub mamy w domu przede wszystkim wykładzinę - będzie to racjonalny wybór.

Co wziąć pod uwagę, wybierając robota sprzątająco-mopującego?

Przy zakupie każdego robota sprzątającego, dobrze poświęcić czas i szczegółowo przeanalizować specyfikację techniczną urządzenia. Warto zwrócić uwagę na:

 • rodzaje zastosowanych szczotek,
 • czujniki, które ułatwiają sprzątanie,
 • czas pracy i uzupełniania mocy,
 • pojemność zbiornika na kurz i wodę,
 • możliwość ustawienia harmonogramu sprzątania;
 • sterowanie za pomocą aplikacji lub głosowe.

Dzięki analizie poszczególnych elementów z listy powyżej, łatwiej porównywać odkurzacze konkretnych producentów. Roboty z funkcją mopowania znajdziemy w ofercie czołowych marek, w tym iRobot, Tefal, Xiaomi.

Odkurzacze automatyczne znajdziesz w MediaMarkt.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Mapowania czy mopowania? ;) [1]

Wesołych Świąt !!!

Krzysiek [5]Odpowiedz na ten komentarz2022-12-23 16:02:01

Zgłoś nadużycie

Dziękuje za uwagę :)

Poprawione

Dominik Jabłoński [461]Odpowiedz na ten komentarz2022-12-24 01:01:50

Zgłoś nadużycie

Po kolei

Najpierw mapuje podłogę a później mopuje . Ciekawe czy skutecznie ?

Adam [435]Odpowiedz na ten komentarz2022-12-24 13:06:05

Zgłoś nadużycie

Hm

Cos takiego? https://www.euro.com.pl/odkurzacze-automatyczne,funkcja-mopowania!1.bhtml

Adamowie [3]Odpowiedz na ten komentarz2023-02-03 16:09:16

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA