/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Pożar tartaku w Tucznie

Autor: oprac. red
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2022-12-06


W niedzielę, 04. grudnia, doszło do dużego pożaru w tartaku w Tucznie k. Wałcza. Zakład specjalizuje się produkcji palet.

Pożar tartaku w TuczniePożar tartaku w TucznieFot. OSP Tuczno

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w minioną niedzielę, tuż po godz. 13.00. Według komunikatów Straży Pożarnej ogień objął dwie hale magazynowe wypełnione drewnem, jednak z prezentowanych zdjęć i filmów wynika, że chodziło o komory suszarni do drewna.

Działania strażaków polegały w pierwszym rzędzie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych wodnych i pianowych na palące się obiekty, zbudowaniu zaopatrzenia wodnego z pobliskiego hydrantu oraz poprzez dowożenie ze zbiornika przeciwpożarowego innego zakładu produkcyjnego z terenu Tuczna. Panujące, silne zadymienie podczas prowadzenia działań gaśniczych powodowało, że ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego.

Pożar tartaku w TuczniePożar tartaku w TucznieFot. KW PSP Szczecin

Kolejne działania były kontynuacją podawania środków gaśniczych oraz wykonaniu dostępu do pożaru wewnętrznego hali poprzez wycięcie otworów w ścianach zewnętrznych i podawaniu w ten sposób równolegle prądów gaśniczych w natarciu. Po lokalizacji pożaru, przystąpiono do wynoszenia palet z wnętrza hali, przemieszaniu nadpalonych elementów drewnianych palet oraz ich dogaszaniu.

W sumie z ogniem walczyło 35 zastępów, czyli ok. 80 strażaków. Główna akcja gaszenia trwała ponad 13 godzin, jednak łącznie z dogaszaniem i nadzorem strażacy pracowali w tartaku ok. 24h. W trakcie akcji dwóch strażaków zostało poszkodowanych, na szczęście obrażenia nie były poważne.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru i szacowanie strat.

Liczba wyświetleń: 2299


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA